• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-7314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

منطقه بهرام گور خط قرمز سازمان حفاظت محيط زيست است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تاکید کرد که منطقه‌ی بهرام گور خط قرمز این سازمان محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس سعید محمودی در جمع اعضاي سمنهاي مردم نهاد محيط زيستي، تاکید کرد که براساس مصوبه‌ی هیئت وزیران هیچگونه بهره‌برداری معدنی در منطقه‌ی بهرام گور انجام نمی‌شود.

سعیدی يکي از نشانه‌هاي مثبت و ارزشمند حرکت مدني در کشور را حضور اعضاي تشکل‌هاي مردم نهاد در ارگان‌هاي دولتي و نقد عملکرد این سازمان‌ها دانست و گفت: اين حرکت جلوه‌اي از ايجاد فضاي آزاد نقد در کشور به‌شمار می‌رود.

مدير کل حفاظت محيط زيست استان فارس انجام طرح‌هاي ارزيابي محيط زيست را بسيار مهم دانست و يکي از اصول مهم در  ارزيابي را مسئوليت اجتماعي و اقتصادي بيان و بر انجام طرح‌هاي ارزيابي تاکيد کرد.

وي در پاسخ به سئوال سمن‌ها در خصوص فيلترينگ پالايشگاه گفت: در حال حاضر فيلترينگ پالايشگاه بر اساس کنترل محوري و به صورت جدي پيگيري مي‌شود. البته موضوع تامین آب پالایشگاه اهمیت دارد و قاعدتا وزارت نیرو باید ورود کند.

سعیدی اضافه کرد: شجاعت مدبرانه در محيط زيست، حاشيه رفتن و فاصله گرفتن از رويدادها نيست بلکه تصميم گيري بر اساس علم روز است .

وي گفت: در حالي که در فصل گرم تابستان قرار داريم خوشبختانه نسبت به سال‌هاي قبل شاهد کاهش آتش سوزي در مناطق تحت مدیریت این اداره کل هستيم و آتش سوزي‌هاي اندکي که داشته‌ايم که با سرعت عمل یگان اطفاء کنترل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: