• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش تربیت کودکان کارآفرین از طریق قصه گویی در شیراز

همایش تخصصی «تربیت کودکان کارآفرین از طریق قصه گویی» به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از کانون فارس، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در همایش تخصصی تربیت کودکان کارآفرین از طریق قصه‌گویی، کودکی را اولین و مهمترین دوره‌ی زندگی هر انسان دانست.

زهرا افتخاری کودکی را اولین مرحله‌ای دانست که با محیط زندگی ارتباط اجتماعی برقرار می‌کند لذا دورانی سرنوشت ساز برای او محسوب می‌شود چرا که بنیان های دانش، مهارت و نگرش از دوران کودکی شکل می گیرد و اهمیت و ضرورت آن برای تمام دست اندرکاران تعلیم و تربیت پذیرفته شده است.

افتخاری به ضرورت تحول و نوآوری آموزشی از سال های کودکی اشاره داشت و اهمیت برنامه ریزی و مؤلفه های تأثیرگذار با شرایط و امکانات موجود را مطرح کرد.

وی به استفاده از الگوهای آموزشی کارآفرینی مناسب کودکان تأکید کرد که ضمن ایجاد جاذبه برای آنها، به طور مستقل و غیر مستقیم تأثیر مثبتی در آینده آموزشی آنان خواهد داشت.

افتخاری با اشاره به این نکته که در سال های کودکی مفاهیم و مؤلفه ها از راه بازی آموزش داده می شوند؛ فرایند تجربه‌ی طبیعی را یادآور شد و یادگیری در این دوره را عامل موفقیت در دوره های بعد عنوان کرد.

وی با تأکید بر ضرورت کارآفرینی در رشد و توسعه اقتصادی کشورهای مختلف و در نظام آموزش و پرورش، افزود: این مسئله یک واقعیت اجتناب ناپذیر است و تلاش در این عرصه اتفاقات خوبی را در آینده برای مخاطب رقم می زند.

مدیر کل کانون فارس ادامه داد: تلاش‌های جدید در زمینه توسعه آموزش کارآفرینی در کودک شروع شده و اقداماتی انجام شده است.

او بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را چالشی برشمرد که جامعه با آن درگیر است و یکی از عوامل مهم در تغییر در چهره‌ی اقتصادی کشور را بهره‌مندی از روحیه‌ی کارآفرینی دانست.

است که جامعه ما با آن درگیر است و یکی از عواملی که می تواند چهره اقتصادی، اجتماعی و صنعتی کشور را افتخاری قصه گویی را یکی از روش های تربیت کودک خلاق و کارآفرین دانست که نقش به سزایی در شکوفایی خلاقیت در کودکان دارد و موجب تقویت رشد زبان، قدرت بیان عاطفه، اندیشه، تقویت و ایجاد علاقه به مطالعه و جستجوگری می شود .

مدیر کل کانون فارس تقویت احساس خودکارآمدی و شایستگی اجتماعی در کودکان، تقویت حس استقلال و توفیق طلبی، تقویت مهارت برقراری ارتباط با همسالان و بزرگسالان، تقویت توان  همکاری، پذیرش مسئولیت، ایجاد نگرش خلاق، تقویت حس کنجکاوی و پرسشگری را از دیگر تأثیرات قصه گویی برشمرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: