• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-7814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز پیشنهاد داد:

تشکیل گروه اجتماعی برای نظارت خبرنگاران بر شهرداری

شهردار شیراز پیشنهاد داد که برای عملیاتی شدن نظارت خبرنگاران بر عملکرد شهرداری با توجه به وسعت این سازمان، گروهی در یکی از شبکه‌های اجتماعی ایجاد و نقد و اشکالات شهرداری گوشزد شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حیدر اسکندرپور عصر یکشنبه 21 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: اگر نظارت رسانه را می‌پذیرفتیم بسیاری از مشکلات امروز را شاهد نبودیم.

اسکندرپور گفت: امکان دارد رسانه‌ها و خبرنگاران گاهی انتقادات تندی داشته باشند؛ مباحثی که در کوتاه مدت تلخ باشد اما در دراز مدت داروی دردهای ما است.

شهردار شیراز تصریح کرد که سرمایه‌ی اجتماعی و حفظ آن در گرو جدی گرفتن نظارت رسانه و خبرنگاران بر عملکرد شهرداری و سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های دولتی خواهد بود.

اسکندرپور گفت: ما باید حضور رسانه و خبرنگار در تمام عرصه‌ها را بپذیریم و این نوع رفتار را به‌عنوان رفتاری که به بهبود شرایط منجر می‌شود؛ تمرین کنیم.

او گفت: اگر این تمرین را پذیرا باشیم در مدت کوتاهی حتی آن دسته‌ی قلیل از مدیران که قانونمند عمل نکردن باور سازمانی‌شان نیست هم از هراس شفاف‌سازی رسانه، قانونمند عمل می‌کنند.

شهردار شیراز گفت: پیشنهاد می‌دهم که دوستان رسانه گروهی در شبکه‌های اجتماعی تشکیل دهند که خبرنگاران حوزه‌ی شهرداری و شهرداردر آن عضو باشند و کار این گروه اطلاع‌رسانی در مورد کاستی‌ها باشد.

اسکندرپور در پاسخ به سئوالی در مورد وجود آسانسوری اختصاصی برای اتاق شهردار، وجود چنین ویژگی‌ای برای برخی بخش‌های مدیریتی را یک موضوع عادی در برخی اداره‌ها نظیر شهرداری و فرمانداری و استانداری و.... دانست و تصریح کرد که پیش‌بینی آسانسور اختصاصی در شهرداری مرکزی را مربوط به گذشته دانست نه مجموعه‌ی کنونی.

شهردار شیراز در پاسخ به سئوالی ضمن اعلام این مطلب که به هیچ عنوان در روابط شهرداری و شورای شهر جای نگرانی وجود ندارد؛ بر لزوم افزایش آستانه‌ی تحمل تاکید کرد.

اسکندرپور با یادآوری اینکه بر اساس یک اطلاعات شهروندی اقدام به بررسی یک مورد تخلف در شهرداری کرده است؛ تغییر در سطح مدیران مالی و کارپردازان سازمان‌ها و شهرداری‌های مناطق شیراز را در راستای شفاف‌سازی عملکردها دانست.

شهردار شیراز همچنین با اشاره به استفاده از ابزار تشویق برای بهبود کارکردهای سازمانی کارمندان شهرداری، گفت: در تیرماه و علی‌رغم شرایط خاص موجود در بازار شاهد افزایش 46 درصدی درآمدهای شهرداری بوده‌ایم که به این دلیل پرسنل مربوطه مورد تشویق قرار گرفته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: