• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

فارس بستری مناسب برای احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی است

استاندار فارس گفت: استان فارس بهترین شرایط جغرافیایی و فضا را برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی تولید انرژی خورشیدی دارد و تاکنون چندین نیروگاه با توان تولید بیش از 24 مگاوات برق راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، اسماعیل تبادار عصر سه‌شنبه 6 شهریور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی ویژه‌ی هفته‌ی دولت در شهرستان سروستان گفت: امروز تعداد 28 پروژه با رقم 32 میلیارد تومان در سروستان به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های یاد شده را شامل بهسازی روستایی، گازرسانی و انرژی خورشیدی بوده است؛ گفت: از مهمترین این طرح‌ها به لحاظ تاثیرات آن، راه‌اندازی نیروگاه 4 مگاواتی خورشیدی است.

استاندار فارس با یادآوری اینکه در هفته‌ی دولت مردم فارس شاهد افتتاح 1323 پروژه با رقم 2311 میلیارد تومان اعتبار بوده‌اند، گفت: یک نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در خرامه افتتاح شد و 2 نیروگاه 10 مگاواتی در آباده و اقلید آماده بهره‌برداری خواهد شد.

تبادار گفت: راه‌اندازی این نیروگاه‌ها زمینه‌ساز صرفه‌جویی در انرژی فسیلی و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی و رشد اقتصادی مطلوبی خواهد بود؛ برای تولید 4 مگاوات برق در هر ماه نیازمند مصرف 270 هزار لیتر گازوئیل هستیم؛ مصرف این میزان سوخت فسیلی باعث آلودگی محیط زیست هم می‌شود.

 استاندار فارس با بیان اینکه در زمان احداث پروژه‌های نیروگاه خورشیدی شاهد اشتغال مناسب و پس از آن نیز شاهد تاثیراتی در ابعاد مختلف هستیم، گفت: با تولید هر 100 مگاوات انرژی برق امکان تامین برق یک شهرستان کوچک نظیر شهرستان خرامه فراهم می‌شود؛ حال آنکه سرمایه‌گذار پروژه‌ی نیروگاه خرامه اعلام کرده که قصد تامین زیرساخت تولید 100 مگاوات برق با احداث نیروگاه خورشیدی را دارد.

تبادار از مدیران صنعت برق خواست که با کنار گذاشتن سرمایه‌گذارانی که اهل نیستند؛ درها را به روی سرمایه‌گذاران واقعی باز کرده و با تسهیل روند سرمایه‌گذاری، آنان را یاری دهند.

استاندار فارس همچنین به مدیران امور اراضی، منابع طبیعی و دیگر دستگاه‌ها توصیه کرد که تمام تلاش خود را برای تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف خصوصا تولید انرژی برق با احداث نیروگاه‌های خورشیدی، انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: