• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره برداری از ۵۲ واحد صنعتی و معدنی در استان فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: به مناسبت هفته‌ی دولت ۵۲ طرح صنعتی و معدنی در در نقاط مختلف استان آماده بهره‌برداری بود که بخشی از آن افتتاح شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس علی همتی چهارشنبه ۷ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: اعتبار هزینه شده برای بهره‌برداری از ۵۲ طرح صنعتی و معدنی افزون بر ۳ هزار میلیارد ریال بوده است.

او با یادآوری اینکه بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۸۲۴ نفر اشتغال ایجاد کرده است، گفت: توليد انواع کاشی و سرامیک ساختمانی، شیره خرما، قطعات گچی ساختمانی، انواع شیر پاستوریزه، شکل دهی ورق و خدمات ماشین کاری فلزات از مهمترین طرح‌های صنعتی بوده است.

همتی با بیان اینکه اغلب این واحدهاي صنعتي در شهرستان‌های شیراز، سپیدان، آباده، لارستان و قیروکارزین ایجاد شده است، گفت: یکی از واحدهای شاخص آماده افتتاح فاز 4 کاشی پاسارگاد سرام آباده است.

او گفت: اين واحد صنعتي ظرفيت تولید انواع کاشی ساختمانی را دارد كه فاز 4 آن با سرمایه‌گذاری ۱۳۲۰ میلیارد ریالی آماده بهره‌برداری شده و برای ۲۴۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

همتی ادامه داد: شرکت نوین آبان فن‌آور یکی دیگر از از واحدهایی است که با سرمایه گذاری 1050 میلیارد ریال و اشتغال بیش از 132 نفر راه‌اندازی شده ظرفيت تولید انواع مبدل هوا خنک را دارد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: شرکت دالین کوه پارسه در زمينه خدمات شکل دهی ورق و خدمات ماشین کاری فلزات با میزان سرمایه گذاری 154 میلیارد ریال با اشتغال بیش از 30 نفر نیز از واحدهای آماده بهره‌برداری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: