• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق شیراز اعلام کرد:

آمادگی بخش خصوصی در فارس برای عبور از بحران اقتصادی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس از آمادگی کامل این تشکل و فعالان بخش خصوصی فارس برای همراهی در عبور از بحران اقتصادی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، جمال رازقی چهارشنبه ۷ شهریور در جلسه‌ای با حضور مدیرکل استاندارد فارس و مدیر نظارت بر غذای علوم پزشکی شیراز گفت: در شرایط بحرانی امروز اقتصاد کشور باید به فکر واحدهای تولیدی استان باشیم و این اتاق از همه توان کارشناسی و فنی بخش خصوصی در جهت عبور از بحران اقتصادی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه در این شرایط نیاز است دستگاه های اجرایی برای حفظ و تسهیل روند تولید اقدامات فرادستگاهی داشته باشند، افزود: در بسیاری از دستگاه های اجرایی استان، مدیران حامی بخش تولید و صنعت استان هستند اما بخش های دیگر و یا قوانین مانع تراشی می کنند .

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: سلامت مردم خط قرمز برای همه فعالان اقتصادی و بخش دولتی است و انتظار داریم دستگاه های نظارتی و تصمیم گیر در بخش مواد غذایی با حفظ اصول، از واحدهای تولیدی غذایی استان حمایت در جهت ادامه فعالیت داشته باشند .

رازقی با توجه به مسایل ارزی و افزایش قیمت ها در بازار اظهارداشت: توجه به بازار داخل و قدرت خرید مردم موضوع مهم امروز جامعه است و باید شرایطی ایجاد شود که واحد تولیدی و مردم بتوانند از کالاها استفاده کنند .

وی اضافه کرد: امروز بخش تولید در کشور با مشکلات جدی از جمله تامین مواد اولیه روبرو است ضمن اینکه باید برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی از آبانماه جاری که تحریم ها علیه کشورمان اعمال می شود، چاره اندیشی شود .

رازقی ادامه داد: تلاش بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برای رفع مشکلات و فعال نگه داشتن واحدهای تولیدی استان است که در این راستا حمایت سایر دستگاه ها را طلب می کنیم .

مدیر کل استاندارد استان فارس نیز گفت: امروز وضعیت اقتصادی بر واحدهای تولیدی فشار وارد کرده است و متاسفانه می بینیم در بخش مواد غذایی برخی افراد بدون برخورداری از مجوزهای استاندارد کالا، از فضا سواستفاده می کنند .

مرتضی رهنما با بیان اینکه واحدهای تولیدی باید بازار را مدیریت کنند واجازه فعالیت به فروشنده های بدون استاندارد را ندهند عنوان داشت: ما دراداره کل استاندارد استان از صنعت و تولید استان حمایت می کنیم .

رهنما با اشاره به استاندارد کالاهای تولیدی افزود: نتایج آزمون از واحدهای تولیدی باید مطابق با استانداردهای ملی ایران باشد و ما در اداره استاندارد به دنبال تعامل با دستگاه های مرتبط با نظارت بر مواد غذایی و سلامت مردم هستیم .

وی بیان کرد: برخی از قوانین در خصوص استاندارد کالا در کشور وجود دارد که نیاز است این قوانین بازنگری شود و ما بر اساس نیاز بخش صنعت و کار کارشناسی بخش های مختلف نظرات دقیق و علمی و اصلاحیه ها را دسته بندی و به سازمان ملی استاندارد اعلام خواهیم کرد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، ‌آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم گفت: ما متولی سلامت هستیم و در هیچ جایی از این موضوع کوتاه نمی آییم اما نیاز است بر اساس مسایل مربوط به واحدهای تولیدی مواد غذایی در استان بنا به شرایط روز تصمیم گیری شود .

محمدمهدی رزمجو گفت: پیشنهاد مشخص ما در این زمینه این است که واحدهای تولیدی تنوع کالایی خودرا ایجاد کنند و کالاهایی با کیفیت های مختلف را با برچسب اطلاع رسانی مشخص برای بازار تولید کنند که ما نیز در این زمینه تا حفظ خطوط قرمز سلامت مردم حمایت می کنیم .

رزمجو با بیان اینکه ما در اداره نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمادگی داریم با همکاری و تعامل با دستگاه های مختلف هزینه های وارده بر صنعت را کم کنیم اضافه کرد: برای جلوگیری از ایجاد هزینه بر صنعت و موازی کاری مابین اداره نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی و ادارات کل دامپزشکی و استاندارد، ما در این اداره نظارت نتیجه ارزیابی ها و آزمون ها دو اداره کل از واحدهای تولیدی مواد غذایی را می پذیریم .

وی ادامه داد: دستگاه‌های ذیربط در حوزه سلامت جدا از یکدیگر نیستند و می توانند و با بازنگری در برخی از قوانین استاندارد کالا هزینه های دولت و صنعت کاهش می یابد .

رزمجو گفت: در این شرایط نیاز است دولت به طور جدی به موضوع بازار داخلی و نیازهای مردم در تامین مواد غذایی مورد نیاز ورود کند ضمن اینکه همکاری و همفکری همه دستگاه های اجرایی برای تسهیل شرایط بر جامعه از ضروریات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: