• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بر گزاری جشن ولایت در جهاددانشگاهی فارس

همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیرخم؛ جشنی با عنوان جشن ولایت با حضور اعضای جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، چهارشنبه ۷ شهریور و در آستانه‌ی عید غدیرخم، جشنی با عنوان جشن ولایت با حضور جهادگران دانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه ولایت و امامت گفت: نیکی و عمل خیر که باعث قرب و رحمت الهی می‌شود هم نوعی قربانی است یعنی قربانی عبارت است از کارهای نیکی که انسان به وسیله آن بخواهد خود را به رحمت الهی نزدیک کند بنابراین هر عمل نیکی که انسان انجام می‌دهد تا بدان وسیله خویشتن را به رحمت حق‌تعالی نزدیک سازد، آن کار را قربانی گویند .

مظاهر بابایی با یادآوری این نکته که این ایام، ایام تقرب به سوی درگاه الهی است، افزود: منظور از تقرب به خدای تعالی آن است که انسان از راه اطاعت و انجام کارهای شایسته می‌تواند مشمول رحمت الهی قرار گرفته و برای او نزدیکی و تقرب با معبود ایجاد شود .

بابایی، یکی دیگر از راه‌های تقرب را مبارزه با نفس اماره دانست و گفت: دوری از هوا و هوس، کینه‌توزی، دشمنی، توهین، نفاق و بر همه ما واجب است که این صفات ناپسند را از خود دور سازیم تا جامعه‌ای همیشه سالم داشته باشیم .

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس همچنین با اشاره به فرا رسیدن عید ولایت و اتفاق بزرگ غدیرخم گفت: طبق آیات قرآن کریم، کامل شدن رسالت پیامبر اسلام(ص) منوط به ابلاغ ولایت حضرت علی(ع) است .

وی، مولای متقیان را یک اسوه و الگوی تمام‌نما از یک انسان کامل برشمرد که انتخاب آن حضرت به عنوان جانشین رسول خدا(ص) با این تأکید اتفاق افتاده است و ادامه داد: به همین دلیل است که عید غدیر خم را عید الله الاکبر می‌دانند چرا که در آن راه و رسم دستیابی به سعادت و کمال برای بشریت ترسیم شد .

بابایی ضمن بیان پاره‌ای از صفات آن حضرت از جمله، اخلاق نیکو، صبر، سخاوت، رسیدگی به درد مردم، بصیرت و قضاوت، عدالت علوی گفت: ما به عنوان پیروان آن حضرت موظفیم همانند ایشان در زندگی رفتار کنیم تا از بندگان برگزیده خداوند باشیم .

براساس این گزارش، جشن ولایت در جهاددانشگاهی فارس با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری همراه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: