• پنجشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افتتاح ۲۴ پروژه‌ی شهرداری در شیراز/
تبادار: شیراز نگاهی بلندمدت را طلب می‌کند

به مناسبت هفته‌ی دولت 24 پروژه‌ی عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی شهرداری شیراز به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی 2 پروژه‌ی بزرگراهی آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس  استاندار فارس عصر چهارشنبه 7 شهریور در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های شهرداری شیراز،  گفت: نگاه به کلان شهر شیراز باید نگاهی جامع باشد و به افق دور این کلانشهر نگاه داشته باشیم.

اسماعیل تبادار با تصریح اینکه در راه آبادانی و عمران شهری راهی طولانی داریم، به اهداف بلند مدت مدیران شهری و استانی اشاره و خاطرنشان کرد: در مجموعه شهرداری نگاه به اینکه برای کارهای دیگران جایگاه قائل باشیم وجود دارد.

وی با بیان اینکه شیراز ظرفیت‌هایی بی‌شماری در ابعاد مختلف برای سرمایه‌گذاری دارد، بهره‌برداری از پروژه‌ی بزرگراهی رودکی و آغاز عملیات اجرایی 2 پروژه‌ی بزرگراهی را اقدامات موثری در روانسازی ترافیک شهری دانست.

تبادار با بیان اینکه امروز سخترین تنگناها را در پروژه های عمرانی داریم ادامه داد: با این وجود در استان فارس بیش از 2500 میلیارد تومان پروژه به مناسبت هفته‌ی دولت به بهره‌برداری رسید که هدیه‌ای کوچک از طرف دولت به مردم محسوب می‌شود.

استاندار فارس مسئولیت‌ها و مسئولان را در طول یکدیگر و نه در عرض هم دانست و بر لزوم هم‌افزایی برای کامل شدن پروژه‌ها و ارتقاء خدمات و بهره‌وری مناسب از فرصت‌ها تاکید کرد.

شهردار شیراز نیز با تاکید بر اینکه ویکرد مدیریت شهری را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است؛ از تلاش‌های معاونان، مدیران، کارمندان شهرداری و پیمانکاران و پرسنل و کارگران شاغل در پروژه‌های شهرداری قدردانی کرد.

حیدر اسکندرپور با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح شهرک جوادیه هفته‌ی دفاع مقدس و تقاطع امیرکبیر در دهه‌ی فجر افتتاح می‌شود، نگاه شهرداری به اجرای پروژه‌ها را رفع مشکلات ترافیکی و ارتقا رفاه شهروندی دانست.   

اسکندرپور با یادآوری اینکه پروژه‌های شهری باید به موازات یکدیگر و تکمیل کننده‌ی هم باشند، گفت: برای اتصال شیراز به  پروژه آزاد راه شیراز اصفهان یک پروژه‌ی بزرگراهی را طراحی کرده‌ و از امروز عملیات اجرایی آن را آغاز کردیم.

شهردار شیراز گفت: ادامه‌ی بلوار حسینی‌الهاشمی برای اتصال شیراز به آزادراه شیراز اصفهان، یک محور بزرگراهی 20 کیلومتری طراحی شده که احداث 8 کیلومتر آن برعهده شهرداری و مابقی برعهده‌ی راه و شهرسازی است.

اسکندرپور هزینه‌ی احداث این پروژه را بالغ بر 200 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد:  شهرداری شیراز علاوه بر تکمیل پروزه‌های در دست اجرا ۱۰ پروژه جدید چون پردیس سینمایی سعدی و سینمای روباز در کوزه گری در برنامه خود دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز با اشاره به افتتاح 24 پروژه‌ی در آستانه‌ی عید سعید غدیر، از آغاز عملیات اجرایی فاز یک بزرگراه شیراز بیضا با هدف اتصال شیراز به آزاد راه خبر داد و گفت: امروز عملیات اجرایی فاز یک بزرگراه گلبهار آغاز می‌شود.

حسین آ رگیو با اشاره به اینکه برآورد هزینه فاز یک اتصال آزاد راه شیراز اصفهان به رینگ شهری ۱۶۰ میلیارد تومان است؛ خاطر نشان کرد: تکمیل رینگ پیرامونی کلان شهر شیراز ،اتصال بزرگراه حسینی الهاشمی به آزاد راه شیراز اصفهان   و هپچنین ساماندهی ترافیک ورودی غرب شیراز از اهداف این پروژه است.

ارگیو در خصوص افتتاح فاز اول   تقاطع غیر همسطح شهید رودکی با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان گفت: با افتتاح این پروژه روان سازی ترافیک محدوده محور   کمربندی و بلوار ایمان جنوبی، افزایش تردد و دسترسی   مناسب به ۴۵ متری جدید الاحداث مهدیه و بلوار گلبهار و افزایش ضریب ایمنی در تردد حاصل می شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز نیز با اشاره به پتاسیل‌های شیراز در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی، هنری، علمی و... گفت: برای پیشرفت در همه حوزه‌های علمی، عمرانی، گردشگری و تکمیل پروژه‌های عمرانی شیراز نیازمند جذب سرمایه‌گذار هستیم.

نواب قائدی افزود: با وجود تلاش‌های مدیریت شهر شیراز و استان فارس در بحث جذب سرمایه گذار هنوز هم مشکلاتی در زمینه‌ی جذب و به‌کارگیری سرمایه‌گذار وجود دارد.

قائدی ادامه داد: علی‌رغم ظرفیت‌های خوب موجود در شیراز تمایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در این شهر وجود ندارد؛ اما تنها راه برون‌رفت از مشکلات کنونی و دست‌یابی به توسعه‌ی متوازن، جذب سرمایه‌گذار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: