• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دیدار استاندار فارس و سفیر ایران در ایرلند
تبادار: هفته ی شیراز در دوبلین برگزار می شود

استاندار فارس و سفیر ایران در ایرلند عصر شنبه 10 شهریور با یکدیگر دیدار و پیرامون مسائل مختلف گفت و گو کردند.

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار و مسعود اسلامی در شیراز با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

استاندار فارس در این دیدار با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های این استان در حوزه های مختلف اقتصادی، تاریخی، گردشگری، فرهنگی و ... گفت: این استان آمادگی و ظرفیت لازم برای توسعه روابط با کشورهای مختلف جهان را دارد .

اسماعیل تبادار از رویکرد وزارت امور خارجه در توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی در کنار روابط سیاسی قدردانی و اضافه کرد: روابط اقتصادی مستحکم با سایر کشورها زمینه حفاظت و صیانت از روابط دیپلماتیک کشور را نیز فراهم خواهد کرد .

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان فارس در حوزه های مختلف، خاطرنشان کرد: پیشینه تاریخی فارس بیانگر شکل گیری نخستین تمدن های بشری و تدوین نخستین منشور حقوق شهروندی در این سرزمین است .

تبادار در ادامه به ثبت جهانی محور باستانی ساسانی در استان اشاره کرد و یادآور شد: پیش از این نیز چهار اثر میراثی در استان فارس ثبت جهانی شده و بیش از سه هزار اثر نیز به ثبت ملی رسید است .

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از 400 جاذبه طبیعی، جایگاه ویژه علم پزشکی و ظرفیت توریسم سلامت در فارس و رتبه برتر این استان در تولید محصولات کشاورزی، صنایع فولاد، صادرات سنگ و تولید بیش از 50 نوع صنایع دستی و... گفت: این ظرفیت ها امکان توسعه روابط استان فارس با سایر نقاط جهان در زمینه های مختلف را فراهم می کند .

استاندار فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد پیوندهای فرهنگی در روابط کشورها، عنوان کرد: اگر پیوندهای فرهنگی و گردشگری میان مردم دو کشور شکل بگیرد سایر زمینه های اقتصادی و سرمایه گذاری نیز فراهم می شود .

وی همچنین از پیشنهاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند برای برگزاری هفته شیراز در دوبلین استقبال کرد و گفت: کارگروهی متشکل از دستگاه ها و سازمان های مربوطه برای تدوین این برنامه در اسرع وقت تشکیل خواهد شد .

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند نیز در این دیدار با بیان اینکه کشور ایرلند به رغم مساحت و جمعیت کم یکی از 20 کشور اول دنیا در جذب و صدور سرمایه گذاری خارجی است، گفت: زمینه های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور با استان فارس وجود دارد .

مسعود اسلامی تقویت روابط میان دو کشور ایران و ایرلند را مستلزم شناخت دقیق و علمی و مبتنی بر برنامه ریزی براساس ظرفیت های دو طرف دانست و تاکید کرد: برگزاری هفته شیراز در دوبلین و معرفی همه ظرفیت های استان فارس در این برنامه و همچنین برگزاری هفته دوبلین در شیراز گامی موثر در جهت توسعه این روابط خواهد بود .

سفیر ایران در ایرلند همچنین پایبندی های فرهنگی، مذهبی و سابقه مبارزه با کشورهای سلطه جو در ایرلند را از دیگر ویژگی های مردم این کشور دانست که زمینه برقراری ارتباط با مردم ایران را تسهیل خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: