• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مبادله‌ی تفاهم‌نامه‌ی هوشمندسازی شیراز/
اسکندرپور: هوشمندسازی باید منجر به رفاه شهروندان شود

شهردار شیراز گفت: هوشمندسازی شهرها باید با رویکرد افزایش رفاه شهروندان و ایجاد حس بهتر برای زندگی در شهر انجام شود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حیدر اسکندرپور دوشنبه ۱۲ شهریور در جلسه‌ای تخصصی با شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران که با هدف امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری برای هوشمندسازی شیراز برگزار شد، گفت: علی‌رغم ایجاد ساختارها و انجام سرمایه‌گذاری‌های هنگفت، تا کنون توفیق چندانی در زمینه هوشمندسازی شهرها حاصل نشده است.

اسکندرپور ادامه داد: دلیل دست‌نیافتن به توفیق در هوشمندسازی شهرها علاوه بر نبود شناخت صحیح و تجربه کافی در این حوزه، به تعریف ما از نظام هوشمندسازی شهرها باز می‌گردد؛ چراکه تحقق کامل هوشمندسازی امری فراسازمانی محسوب می‌شود که تنها با مداخله شهرداری‌ها انجام نخواهد شد و نیازمند همکاری نهادهای متعدد است.

وی با تاکید بر اینکه در شهرداری شیراز نگاه روشنی نسبت به هوشمندسازی وجود دارد، گفت: پراکندگی اقدامات و جزیره‌ای عمل کردن می‌تواند بزرگ ترین عامل بازدارنده و مانع پیشرفت در این حوزه تلقی شود؛ از این رو طی ماه‌های اخیر ستاد هوشمندسازی شهر شیراز با حضور جمعی از متخصصان مجموعه شهرداری، دانشگاهیان و افرادی با تراز علمی تشکیل شده است تا از طریق دبیرخانه مرکزی، پراکنده کاری‌ها تجمیع شده و امور بر اساس برنامه منسجم و چشم انداز واحد پیش رود .

شهردار شیراز گفت: معتقدیم امروز با انجام پروژه‌های بزرگ عمرانی در شهرها، شهروندان باید حس خوب داشته باشند و اگر اینگونه نباشد بدین معناست که سلیقه‌ای عمل کرده‌ایم؛ چراکه شهرها باید با نگاه زیست پذیری و ایجاد حس خوب برای شهروندان ساخته شود و توسعه یابند .

اسکندرپور با بیان اینکه برنامه ریزی‌ها در زمینه هوشمندسازی باید به گونه‌ای باشد که منجر به انتفاع شهروندان و بهبود کیفیت زندگی در شهر شود، گفت: هوشمندسازی شیراز و ایجاد شهرداری الکترونیک با نگاهی صرفا پروژه محور، به عنوان یک آرمان فرهنگی اجتماعی، محقق نمی‌شود.

شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد که با تکیه بر توان شرکت‌ها و متخصصان داخلی و با همکاری دانشگاهیان و ایجاد و تقویت انگیزه در نیروهای تخصصی شهرداری امکان هوشمندسازی شیراز منطبق بر چشم‌اندازهایی مطلوب فراهم شود.

به گزارش ایسنا در این نشست، تفاهم‌نامه‌ی همکاری برای هوشمندسازی شیراز بین شهرداری و شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران امضا و مبادله شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: