• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دانشگاه شیراز و استامبول تفاهم‌نامه همکاری مبادله کردند

در نشست روسای دانشگاه‌های سطح یک ایران و ترکیه که در استامبول برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین روسای دانشگاه‌های شیراز و آیدین استامبول امضاء و مبادله شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، روسای دانشگاه‌های شیراز و آیدین استامبول در حاشیه‌ی نشست روسای دانشگاه‌های سطح یک ایران و ترکیه، تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی مبادله کردند.

رئیس دانشگاه شیراز در این خصوص گفت: این تفاهم‌نامه با محوریت تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و پژوهشی، راه‌های ارتقاء توان علمی و آموزشی و انجام فعالیت‌های پژوهش مشترک مبادله شده است.

حسن نادگران با اشاره به سابقه طولاني و ظرفیت‌های تاثیرگذار دانشگاه شیراز، ابراز امیدواری کرد که در چهارچوب همکاری‌های علمی بین دو دانشگاه امکان تبادل تجربه برای ارتقاء توانمندی‌ها فراهم شود.

نادگران گفت: همكاري بين المللي ميان دانشگاه‌هاي ايران و كشورهاي مختلف براي توسعه و رشد علمي در دستور كار وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري قرار داد.

رئیس دانشگاه شیراز ادامه داد: يكي از بهترين شيوه‌ها براي شكل گيري اين همكاري‌ها، تشكيل جلسات مشترك روساي دانشگاه‌هاي مختلف جهان با روساي دانشگاه‌هاي ايران است.

براساس این گزارش دانشگاه آيدين استانبول 1500 عضو هيئت علمي و حدود 40 هزار دانشجو دارد كه يك دهم این دانشجویان بين‌المللي است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: