• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس عنوان کرد:

رشد حجم ریالی پروژه‌های عمرانی فارس/
پانصد کیلومتر راه در انتظار قیر

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس گفت: آمارهای مقایسه‌ای نشان می‌دهد که پروژه‌های افتتاح شده در هفته‌ی دولت امسال به لحاظ تعداد و ارزش ریالی در مقایسه با سال‌های ۸۴ تا ۹۷ دارای رشد چشمگیری بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس امیرحسین جشمیدی سه‌شنبه ۱۳ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: هفته‌ی دولت امسال تعداد ۱۳۲۳ پروژه‌ی عمرانی و اقتصادی در سراسر استان فارس به ارزش ۲۵۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

او گفت: تنها در سال ۹۴ به لحاظ تعداد و در سال ۹۶ به لحاظ میزان اعتبار هزینه شده، حجم پروژه‌ها بیشتر از طرح‌های به بهره‌برداری رسیده در هفته‌ی دولت امسال بوده است.

جمشیدی با بیان اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بیشترین و بنیاد شهید کمترین تعداد پروژه‌های قابل افتتاح در هفته‌ی دولت امسال را داشتند، گفت: بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاح شده هفته‌ی دولت امسال مربوط به شهرستان شیراز با ۱۹۸ پروژه و کمترین آن مربوط به شهرستان پاسارگاد با ۱۰ پروژه بوده است.

او با بیان اینکه شهرستان‌های فسا و سپیدان بعد از شیراز بیشترین تعداد پروژه را داشتند؛ گفت: یکی از اقدامات شاخص هفته‌ی دولت امسال برگزاری جشنواره‌ی خدمت بود که امیدواریم با رفع کاستی‌ها و نواقص آن از سال آینده شاهد برگزاری بهتر و مطلوب‌تر آن باشیم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس با تقسیم‌بندی طرح‌های به بهره‌برداری رسیده از نظر بیشترین میزان اعتبار به پروژه‌هایی که بیشترین حجم هزینه را داشته‌اند اشاره کرد.

جمشیدی با بیان اینکه طرح‌های بخش‌ عمرانی، زیربنایی، خدماتی و رفاهی با تعداد ۱۴۰ پروژه و اعتباری بالغ بر ۱۰۴۹۹ میلیارد ریال، بیشترین تعداد طرح و اعتبار را در میان طرح‌های هفته‌ي دولت به خود اختصاص داده بود گفت: شاخص‌ترین طرح‌های این بخش گازرسانی به ۱۰۴ روستا و ۲ شهر و ۱۳۰ واحد صنعتی و ۱۰ پروژه‌ی مخابراتی بود.

او ادامه داد: در هفته‌ی دولت امسال ۱۶۹ طرح تولیدی و اشتغالزا، ۱۵۶ پروژه‌ی در حوزه‌ی مسکن شهری و روستایی، ۱۳۲ طرح برق‌رسانی، ۵۱۹ طرح‌ عمران شهری و روستایی، ۵۲ پروژه‌ی آبرسانی شهری و روستایی و عشایری، ۸۱ پروژه‌ی بهداشتی و درمانی و ۴۴ پروژه‌ی ورزش و جوانان به بهره‌برداری رسید.

جمشیدی گفت: امسال علی‌رغم اقدامات گسترده‌ای که در حوزه‌ی راه‌های بزرگراهی و آزادراهی انجام شده بود، به دلیل کمبود قیر و تامین نشدن به‌موقع آن، این طرح‌ها برای هفته‌ی دولت آماده نشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس گفت: در سراسر استان فارس بالغ بر ۵۰۰ کیلومتر راه زیرسازی شده و آماده‌ی آسفالت است و امیدواریم با تامین قیر مورد نیاز این پروژه‌ها برای دهه‌ی فجر امسال آماده‌ی بهره‌برداری شود.

جمشیدی کمترین میزان طرح‌های افتتاح شده را مربوط به حوزه‌های آموزشی و فرهنگی، هنری، رفاهی، مراکز آموزش‌عالی و مراکز فرهنگی و هنری دانست و گفت: در این بخش‌ها تنها ۱۶ پروژه با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس همچنین گفت: اعتبارات عمرانی پیوست قانون مصوب سال ۹۷ استان فارس در بخش‌های ملی و استانی بالغ بر ۱۱۳۶ میلیارد تومان و ابلاغی آن ۸۲۵ میلیارد تومان است.

او اعتبارات تملک دارایی‌های استان فارس در سال ۹۷ را در بخش‌های تملک دارایی، نفت و گاز، ارتقاء شاخص‌های توسعه‌ی اقتصادی، مالیات بر ارزش افزوده، تبصره ۱۸ و ملی با ویژگی استانی را بالغ بر ۸۷۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

جمشیدی گفت: تعداد ۱۵۸ پروژه عمرانی از محل اعتبارات ملی در استان فارس وجود دارد که امیدواریم با تخصیص کامل اعتبارات عمرانی به موقع آماده‌ی بهره‌برداری شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس با بیان اینکه سال گذشته شاهد جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات تخصیص یافته‌ی عمرانی در فارس بودیم، گفت: میانگین تخصیص اعتبارات عمرانی سال گذشته در مقایسه با اعتبارات مصوب بالغ بر ۶۰ درصد بوده است.  

او همچنین گفت: سه پروژه‌ی بزرگ و تاثیرگذار عمرانی استان فارس با حضور مقام‌های عالی‌رتبه‌ی ملی طی هفته‌ی آینده افتتاح می‌شود .

جمشیدی اضافه کرد: این سه پروژه‌ شامل ۲ ایستگاه مترو در شیراز و ۵۷۰ واحد مسکن مهر صدرا هفته‌ی آینده با حضور یکی از مقام‌های عالی‌رتبه‌ی ملی به بهره‌برداری خواهد رسید .

او گفت: این پروژه‌ها قرار بود در هفته‌ی دولت افتتاح شود اما به دلیل اهمیت موضوع و لزوم افتتاح با حضور مقام‌های ملی، با تاخیر و در روزهای آتی بهره‌برداری می‌شود .

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس گفت: این پروژه‌ها شامل ۵۷۰ واحد مسکن مهر مربوط به پروژه‌ی بناسازان رمضان در صدرا و ایستگاه‌های فرصت شیرازی و غدیر از مجموعه ایستگاه‌های قطار شهری شیراز است .

جمشیدی خاطرنشان کرد که اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومان بوده که ۹۰ میلیارد تومان آن مربوط به مسکن مهر و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به ایستگاه‌های مترو است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: