• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-6214-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان دانش آموزی فارس:

واگذاری مدیریت سرویس مدارس به شهرداری‌‌

رئیس سازمان دانش آموزی فارس از حذف سیستم الکترونیکی سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جدید امور سرویس مدارس به عهده سازمان دانش‌آموزی نیست و این امر به شهرداری‌ها واگذار شده است .

محسن کلاری در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، خاطرنشان کرد: طی دستورالعملی که در تیرماه امسال به امضای وزرای آموزش‌وپرورش، راه و شهرسازی و کشور رسید، تمام امور سرویس مدارس به شهرداری‌ها واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سیستم الکترونیکی سرویس مدارس در شهرداری‌ها هنوز راه‌اندازی نشده است، گفت: امسال امور مربوط به سرویس مدارس بر عهده مدیر مدرسه قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس ادامه داد: اگر قرار است این امر به مدیر مدرسه واگذار شود باید مدیر متعهد و پاسخگو باشد؛ چرا که نمی‌شود سامانه در شهرداری مستقر باشد و اگر اتفاقی رخ داد مدیر مدرسه پاسخ بدهد.

کلاری  اضافه کرد: این سازمان برای اولین بار طرح سرویس یکپارچه  الکترونیکی را در کشور به میزبانی فارس اجرایی کرد که مورد استقبال بالای استان‌های دیگر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سیستم سرویس الکترونیکی سرویس مدارس با رویکرد مدرسه سیار اجرایی شده بود، گفت: در سال گذشته از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر راننده سرویس حدود  ۷۰۰ نفر در کلاس‌های اموزشی شرکت کردند و برای آنها گواهی صادر شده بود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس به بازه  مسیر الکترونیکی در این طرح هم اشاره و اضافه کرد: مسیر بین منزل تا مدرسه به صورت الکترونیکی و با GPS کنترل می‌شد.

کلاری با بیان اینکه سامانه پرداخت‌ها به صورت همزمان از اولیا دریافت و به حساب رانندگان واریز می‌کرد، عنوان کرد: در این سیستم تعداد دانش‌آموزان در سرویس مدارس تحت کنترل بود.

رئیس سازمان دانش‌آموزان استان فارس یادآور شد: در این سامانه تخلف رانندگان تحت کنترل بود و نام راننده متخلف در لیست سیاه قرار می‌گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: