• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هشدار عضو هیئت رئیسه‌ی اتاق شیراز:

چاره‌اندیشی برای مقابله با تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی شیراز گفت: با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی حاکم در کشور و وجود مشکلات برای واحدهای تولیدی، به زودی شاهد تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و افزایش بیکاری خواهیم بود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس خسرو فروغان سه‌شنبه ۱۳ شهریور در جلسه کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و کمرگ گفت: بسیاری از تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی در استان فارس نیمه فعال کار را ادامه می‌دهند و این روش در صورت بی‌توجهی منجر به افزایش بیکاری و موج تعطیلی کارخانه‌ها خواهد شد.

وی افزود: وضعیت امروز ارز در کشور شرایط نامناسبی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده که دولت برای نجات اقتصاد کشور از وضعیت کنونی باید راهکارهای موثری را مد نظر قرار دهد .

فروغان با یادآوری اینکه عمده صادرات استان فارس به بخش کشاورزی فارس اختصاص داشت که در این بخش با مشکلات متعددی مواجه هستیم؛ گفت: بخشنامه‌های مختلف از سوی دستگاه‌های دولتی که عمده آنها یک مسیر واحد را طی نمی‌کند به پیکره‌ی اقتصاد ضربه زده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی شیراز ادامه داد: در حال حاضر نگاه روشنی به آینده اقتصادی کشور و استان فارس وجود ندارد که به طور حتم ادامه این روند باعث بروز مشکلات فراوانی خواهد شد .

فروغان اضافه کرد: این درحالی است که از زمان تحول و بروز مشکلات ارزی در کشور، ما در اتاق شیراز راهکارهای مختلفی را مدیران استان فارس و اتاق ایران ارائه کردیم که بسیاری از آن مبنی تصمیم گیری و رفع مشکلات ارزی در کشور شد .

وی افزود: مشکل بزرگ اقتصاد ما نوع نگاه‌های غیر علمی و تجربی است که امیدواریم دولت با استفاده از نگاه جامع برنامه ریزی اقتصادی را پیش ببرد .

مشاور استاندار فارس در بخش کشاورزی نیز گفت: مشکل امروز استان فارس در بخش های اقتصادی نبود نقشه راه علمی و اساسی است که باعث جزیره ای عمل کردن دستگاه ها شده است .

امیررضا توکلی اعتقاد دارد که عملکرد جزیره‌ای دستگاه‌های دولتی در مواجهه با صادرکننده و تولید کنندگان، به این بخش‌ها آسیب‌های فراوانی وارد کرده است.

توکلی در خصوص ضعف در برند سازی نیز گفت: در استان برند ملی نداریم و حتی تولیداتی مانند زعفران فارس حتی در داخل کشور نیز شناخته شده نیست .

وی ادامه داد: در مباحث مربوط به صادرات و واردات با توجه به چالش‌های پیش رو برنامه‌ها باید به طور دقیق رصد شود و صادرکنندگان هم در تصمیم گیری‌ها مداخله داشته باشند.

مشاور استاندار فارس در امور کشاورزی خاطرنشان کرد: اگر صنعت و کشاورزی در فارس هماهنگ باشد رونق اقتصادی و اشتغال را شاهد خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: