• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس:

علم جهاد دانشگاهی را می‌توان در شبکه‌ی تعاون روستایی نمود داد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس، معتقد است که امکان بروز و نمود دانش و علم موجود در جهاد دانشگاهی خصوصا در حوزه‌ی تولید محصولات گیاهی و فرآوری آنها در بستر شبکه‌ی گسترده‌ی تعاونی‌های روستایی وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس احد بهجت‌حقیقی چهارشنبه ۱۴ شهریور در دیدار رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، گفت: اگر تعاونی‌های وسیع بخش کشاورزی در کنار یک مجموعه دانش‌بنیان و علمی قرار بگیرد و علم تولید شده در جهاد دانشگاهی در شبکه تعاون روستایی به منصه ظهور برسد، زمینه‌های رونق اقتصادی در عرصه‌ی صنعت کشاورزی بیش از پیش مهیا می‌شود.

وی ضمن تاكيد بر تعامل و همکاری دو مجموعه‌ی جهاددانشگاهی و سازمان تعاون روستایی فارس، خاطرنشان كرد: جهاد دانشگاهی در ابتدای انقلاب با فلسفه تعهد در کنار تخصص و تخصص در کنار تعهد تشکیل شد .

بهجت‌حقیقی كه قرار گرفتن کلمه جهاد در کنار دانشگاه را حاكي از نگاه ژرف امام( ره ) به اين مجموعه مي‌داند، افزود:  اساس شکل‌گیری جهاد دانشگاهی راه‌اندازي شرکت‌هاي دانش‌بنیان بوده که با تبدیل علم به کارخانجات کوچک در کنار مزارع فرصتی را ایجاد کنند که در شرایط فعلي تحریم، رکود اقتصادی و کم‌آبی تحولی عظیم بیافریند .

مدیر سازمان تعاون روستايي فارس همچنين عدم فرآوري محصولات در حجم سنگين و مقياس بزرگ را از نقايص موجود در كشاورزي عنوان و تاكيد كرد: در صورتي كه تعاونی‌های بخش کشاورزی در کنار یک مجموعه دانش‌بنیان و علمی مانند جهاد دانشگاهي قرار بگیرند، فرصت طلایی ايجاد خواهد شد تا که در شرایط تحریم به جای واردات دستگاه‌ها از کشورهای خارجی از تولیدات نخبگان کشور استفاده کنیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: