• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون جهادکشاورزی فارس:

تسهیلات اشتغال روستایی به ۲۹۰ طرح پرداخت شد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان فارس از پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ۲۹۰ طرح خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس جعفر صبوری‌پور چهارشنبه ۱۴ شهریور در نشست هم‌اندیشی کشاورزان خبره و پیشرو با مسئولان گفت: مبلغ ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ۲۹۰ طرح پرداخت شده است.

او خاطرنشان کرد: از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی که سود آن ۶ درصد است، ۱۷۵۳ طرح با ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبار به بانک‌ها معرفی شد.

صبوری‌پور گفت: از این میزان ۴۷۱ طرح با ۱۸۵ میلیارد تومان اعتبار توسط بانک‌ها تصویب و با ۳۰۹ طرح به مبلغ ۹۳ میلیارد تومان قرارداد منعقد و ۸۰ میلیارد تسهیلات به ۲۹۰ طرح پرداخت شده است.

او خاطرنشان کرد: علاوه بر رسته‌های مشمول، در موارد مورد نیاز استان مانند مرغ مادر گوشتی، مرغ تخم‌گذار، کمباین پنبه، کمباین چغندرقند و ... از طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها دفاع و منجر به تصویب تسهیلات شده است.

صبوری‌پور گفت: در زمینه شیلات نیز 83 طرح با اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و ۶ طرح شیلاتی از محل  اشتغال پایدار روستایی به سیستم بانکی معرفی شده است .

معاون جهادکشاورزی استان فارس گفت: ۲۹۷ طرح گلخانه‌ای با ۳۴۳ میلیارد تومان اعتبار، ۵۰ طرح گیاهان دارویی با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان و ۵۰ طرح سردخانه‌ با ۸۸ میلیارد تومان اعتبار به بانک معرفی شده است.

صبوری‌پور با اشاره به این‌که طرح انواع توری و شید گلخانه حوزه‌ی شهری شامل تسهیلات ۶ درصد نمی‌شود، خاطر نشان کرد: درصورتی که متقاضیان از تسهیلات ۱۰ درصد منطقه محروم، ۱۴ درصد منطقه برخوردار یا ۱۸ درصد منابع ترجیحی بانک کشاورزی استفاده کنند، از محل یارانه در نظر گرفته شده، مابقی سود تا 6 درصد به آن‌ها پرداخت می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: