• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری فارس:

نبود درآمد پایدار چالش بزرگ شهرداری‌ها است/
کمک ۱۲۳ میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌ها در فارس

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، یکی از چالش‌های بزرگ شهرداری‌ها را نبود درآمد پایدار دانست و گفت: شهرداری‌ها برای حرکت در مسیر توسعه شهری راهی جز تعریف درآمدهای پایدار و کاهش وابستگی به درآمدهای ناپایدار ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری‌ها باید ظرفیت‌های شهرها را به خوبی شناسایی کرده و با برنامه ریزی برای کسب درآمد پایدار حرکت کنند .

وی شرایط کنونی اقتصادی را یادآور شد و گفت: در این شرایط یافتن راهکارهایی برای کسب درآمدهای پایدار توسط شهرداری‌ها ضروری‌تر از هر زمان دیگری است.

رحیمی با تصریح اینکه شهرداری‌ها باید به فکر اداره شهرها بودن کمک و حمایت‌های دولت باشند؛ گفت: بی‌تردید اداره مطلوب شهر با درآمدهای ناپایداری مانند عوارض و تراکم‌فروشی امکان‌پذیر نیست و در چنین حالتی امکان برنامه‌ریزی برای توسعه و عمران شهری وجود ندارد.

او معتقد است که مشارکت‌های مردمی از ظرفیت‌هایی است که شهرداری‌ها باید مد نظر قرار دهند و برای آن برنامه داشته باشند.

رحیمی ادامه داد: اگر شهرداری‌ها بتوانند ضمن فراهم کردن زیرساخت و معرفی بسته‌های سرمایه گذاری متنوع و مناسب، اعتماد مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی را برای مشارکت جلب کنند، قطعا در مسیر صحیح کسب درآمد پایدار گام برداشته‌اند.

معاون استانداری فارس با اشاره به اینکه ۷۰ درصد جمعیت استان فارس در ۱۰۳ شهر سکونت دارند و باید برای خدمت‌رسانی به این جمعیت برنامه‌ریزی و منابع مالی داشت؛ گفت: بودجه‌ی مصوب شهرداری‌های استان فارس ۳۹۶۰ میلیارد تومان است که بخش عمده‌ای از آن صرف تامین حقوق و مزایای ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر نیروی انسانی آنها می‌شود.

رحیمی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۷ تا پایان مردادماه ۸۶۵ میلیارد تومان از کل بودجه‌ی مصوب شهرداری‌های فارس محقق شده که سهم دولت از این میزان ۱۲۳ میلیارد تومان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: