• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-781-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نشست منطقه‌ای فدراسیون ورزش‌های همگانی در شیراز/
سالاری: فارس جایگاه اول ورزش همگانی کشور را دارد

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس جایگاه اول را در میان هیئت‌های ورزش‌ همگانی کشور دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس محسن سالاری چهارشنبه ۱۴ شهریور در نشست هم‌اندیشی فدراسیون ورزش‌های همگانی و هیئت‌های استانی منطقه‌ی ۹ کشور در شیراز با اشاره به استقبال روزافزون مردم به ورزش‌های همگانی، گفت: هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس امروز در جایگاه نخست کشور قرار دارد و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز ایجاد زیرساخت‌ها را دنبال می‌کند .

علی مجدآراء رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز بررسی سند تحول، تعالی و آینده‌نگری و مسائل و مشکلات هیئت‌های استانی را از مهمترین مباحث مد نظر در این نشست یک روزه اعلام کرد.

نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز گفت: این نشست‌ها فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‌ها و تبادل تجربه در برگزاری برنامه‌های همگانی است .

سیدغلامرضا کمانه افزود: تعدد انجمن‌های ورزشی و روش‌های تمرینی موضوع مهمی است که می‌توان از آن  بهره گرفت و برخی رشته‌های ورزشی را به صورت پایلوت در کشور اجرایی کرد .

کمانه به طرح تحول، تعالی و آینده‌نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی اشاره و اضافه کرد: برش استانی سند تحول در استان فارس به خوبی برگزار شده و یکی از برنامه‌های خوب آن برگزاری شورای عالی ورزش استانی به ریاست استانداران است .

نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی افزود: ارتقاء سطح ورزشی آموزش همگانی با برگزاری دوره‌های مربی‌گری با محوریت ظرفیت استان‌ها از موضوع‌های مهمی است که در طرح آمایش سرزمینی منطقه 9 کشور می‌تواند مورد توجه قرار گیرد .

نایب رئیس اموربانوان فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز با اشاره به برگزاری دوره بین‌المللی ورزش در خانواده به میزبانی شیراز در سال گذشته، جایگاه این فدراسیون را در کشور مناسب ارزیابی کرد.

میترا روحی با بیان اینکه فدراسیون ورزش‌های همگانی در حوزه بانوان یکی از فدراسیون‌های برتر کشور است،  گفت: این موضوع نشان دهنده فعالیت‌های گسترده حوزه ورزش بانوان در کشور است.

رئیس کمیته تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز گفت: باید در اجرای سندتحول، طرح و برنامه‌ها به صورت ستادی دنبال شود تا بهتر به نتیجه برسد .

مجتبی اصلانی اضافه کرد: آمارگیری‌ها در بخش ارزیابی سند، تحول، تعالی و آینده به صورت علمی و کارشناسی بررسی و پس از آن ارزیابی استانی از عملکردها انجام خواهد شد.

وی گفت: برنامه‌ریزی فدراسیون ورزش‌های همگانی برای ادامه برنامه‌های سند تحول، تعالی و آینده‌نگری به صورت یک برنامه بلند مدت در حال پیگیری است که امیدواریم از پایان امسال آغاز شود .

اصلانی ادامه داد: می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که در پایان دوره کوتاه مدت، 30 درصد در اجرای طرح تحول، تعالی و آینده‌نگری موفقیت داشته‌ایم و باید طوری پیش برویم که توجه بیش از 50 درصد مردم کشور به ورزش همگانی محقق شود .

 

رئیس کمیته تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی  بیان کرد: رویکرد ما تعمیم ورزش همگانی در جامعه به صورت یک نیاز است و در این راستا افق 1404 پیش‌بینی شده و در تمام ابعاد در منطقه مورد توجه قرار گرفته است .

وی افزود: ایجاد تعامل دو سویه بین هیئت‌های ورزش همگانی و اداره‌های کل ورزش و جوانان استان‌ها فارس است موضوع مهمی است که می‌تواند در پیشبرد و اهداف برنامه‌ها موثر باشد .

به گزارش ایسنا در این نشست هیئت‌های استانی منطقه 9 شامل استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و فارس حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: