• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

مسئولان فارس از ظرفیت نمایندگان استفاده نمی‌کنند

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقد است که علی‌رغم حضور 18 نماینده از فارس در مجلس که ظرفیتی مطلوب محسوب می‌شود، مسئولان اجرایی در فارس کمتر از این ظرفیت استفاده کرده و می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدرضا رضایی‌کوچی پنجشنبه 15 شهریور در هشتمین جلسه‌ی شورای اسلامی استان فارس گفت: در دیگر استان‌ها مسئولان اجرایی از ظرفیت‌های نمایندگانشان بیشتر از فارس استفاده کرده و می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه امروز نمایندگان بدون هیچگونه ملاحظات سیاسی باید حرف دل مردم را شنیده و صدا و بلندگوی مردم باشند، گفت: لازم است هر جا نقصی وجود دارد بدون تعلقات سیاسی حرف دل مردم را مطرح و مطالبات آنان را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه بعضی مواقع باید از خودمان انتقاد کنیم، افزود: مردم امروزه از کم کاری دستگاه‌های اجرایی گلایه دارند و مسئولان باید خواسته‌ها و مطالبات مردم را بدون معطلی بازگو کنند و در جهت رفع آن تمام تلاش خود را به کار بگیرند .

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه عمرانی شرایط سختی در کشور حاکم است خاطرنشان کرد: بیش از 600 میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور  وجود دارد که عمر آنها به 20 سال می‌رسد.

وی گفت: سازمان برنامه و بودجه در 4 ماهه نخست امسال نزدیک به 30 میلیارد تومان بودجه برای پروژه‌های عمرانی تزریق کرد.

رضایی با بیان اینکه به دلیل دیر کرد در بهره برداری از پروژه‌های عمرانی کیفیت آنها کاهش یافنه است، گفت: در توزیع اعتبارات عمرانی در کشور اولویت پروژه‌ها در نظر گرفته نمی‌شود . این موجب نارضایتی مردم شده است.

وی با بیان اینکه از 1300 شهرداری کشور بیش از هزار شهرداری ورشکسته است؛ گفت: حدود 60 درصد درآمد شهرداری‌ها از صدور مجوز پروانه ساختمانی است، باید سالانه حدود 900 هزار مجوز پروانه ساختمانی صادر شود که تا کنون کمتر 400 هزار مورد صادر شده است .

رضایی با تصریح اینکه تولید مسکن در رکود است، گفت: این امر سبب شده تا در اجاره یا خرید مسکن با افزایش قمیت مواجه شویم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 19 میلیون نفر در 140 هزار هکتار بافت فرسوده زندگی می‌کنند، گفت: در بافت‌های جدید به دلیل گرانی ارز کیفیت ساخت کاهش پیدا کرده و این ساختمان‌ها نیز در کوتاه مدت به بافت فرسوده تبدیل می‌شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قدرت خرید مردم تا یک سوم کاهش یافته است گفت: امروز در ایران بیش از 2.5 خانه‌ی خالی وجود دارد.

رضایی گفت: به دلیل افزایش قیمت دلار تولید کنندگان قیر بیش از تزریق قیر به پروژه‌های عمرانی خواستار صادرات آن هستند و به تعهد خود با دولت عمل نمی‌کنند؛ دولت قرار بود بیش از 2 تن قیر به دستگاه‌های متولی بدهد که محقق نشده است.

وی ادامه دامه داد: در بودجه 97 معادل 100 هزار میلیارد تومان برای بودجه‌ی پیمانکاران پیش بینی شد؛ امروز دولت از پیمانکار طلبکار و پیمانکار به بانک بدهکار است می‌توان تهاتر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: