• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-2973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ی شیراز:

عبوری به سلامت از جنگ ترکیبی دشمن خواهیم داشت

امام جمعه ی شیراز با تاکید براینکه اصل فشارها و مشکلات اقتصادی را همه قبول دارند اما دشمنان با جنگ رسانه ای به دنبال تشدید مشکلات هستند؛ تصریح کرد که این بار نیز از جنگ ترکیبی راه اندازی شده توسط دشمن با توکل بر خدا عبور خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس آیت الله لطف الله دژکام، درخطبه های نماز جمعه 16 شهریور شیراز با اشاره به ضرورت توجه به تقوای الهی خصوصا در شرایط کنونی، گفت: همه موظف به تقوا هستیم و این تقوا برای مسئولان ضروری تر است؛ باید تقوا را در میان آحاد جامعه تقویت کرد.

او ادامه داد: باید آنچه از مسائل مردم که در کوتاه مدت قابل حل است رفع شده و از سویی مردم مطمئن باشند که مسئولانشان پای حرف خود برای حل تمام مشکلات در بلندمدت نیز هستند.

امام جمعه شیراز با اشاره به قرارداشتن در آستانه ایام محرم، گفت: باید در این ایام مکتب ابی عبدالله الحسین(ع) بازخوانی شود و به نسل جوانتر یاد بدهیم که نباید از مسیر ترسیم شده توسط امام حسین(ع) دور شد؛ آن امام برای همیشه بشریت مسیری را ترسیم کرده که چگونه می توان در مقابل ظلم ظالم و مفاسد ایستاد.

او هدف انقلاب امام حسن(ع) را مبارزه با فساد و مفاسد و به صلاح و سامان رساندن جامعه دانست و گفت: امروز یک لیست مفصل از مفاسد اجتماعی را می بینیم که امکان دارد هر گوشه از جامعه نمود و بروز داشته باشد؛ حسینی ها، هیئتی ها و منبری ها باید برای رفع این مفاسد سازماندهی شوند و حرکت کنند.

امام جمعه شیراز حضور در مجالس عزاداری ایام محرم و حرکت با سینه زنان و زنجیرزنان را اقدامی در راستای مبارزه با مفاسد دانست و گفت: باید برای مردمی که به عشق امام حسین(ع) می آیند بگوییم امام چگونه بود و چه منطقی داشت؛ این حرکت باید برای مبارزه با مفاسد ساماندهی شود.

او یکی از معروفهای این ایام را رسیدگی به ایتام، نیازمندان و مساکین جامعه برشمرد و گفت: در آستانه مهر ماه و فصل بازگشایی مدارس قرار داریم و جمعی از مردم امکانات لازم را برای تامین لباس و لوازم التحریر فرزندانشان در اختیار ندارند؛ کمیته امداد هم جشن عاطفه ها را برای همین به راه می اندازد که هر کس به اندازه توان در این مسیر کمک کند.

امام جمعه شیراز با اشاره به سالروز 17 شهریور و جنایتی که وابستگاه رژیم پهلوی در میدان ژاله انجام داده و عده زیادی از انقلابیون را شهید کردند، گفت: برادران و خواهران مسلم بدانید آنها که در 17 شهریور با دستورشان ملت کشته شدند، امروز هم اگر امکانش را داشته باشند ما را می کشند تا به نوکریشان تن بدهیم.

او با تصریح اینکه آن افراد برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی کرده اند، گفت: امسال رسما گفته اند که نمی گذاریم چهلمین سال انقلاب به چهل و یکمین سال آن برسد؛ برای آنکه به هدف شوم خود برسند طراحی کرده اند؛ مانند جنگ احزاب؛ همه با هم جمع شده اند و چند شیوه حمله را ترکیب کرده اند.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه فشارهای اقتصادی از مهمترین جلوه های حمله دشمن است؛ گفت: درست است که در فشار اقتصادی کاری که از بیرون می کنند به مراتب نسبت به ضعف مدیریت درون کشور نقش کمتری دارد؛ آنهایی که تخصص اقتصادی دارند و مسائل را تحلیل می کنند اعتقاد دارند که مشکلات اقتصادی بیرونی نیست؛ اما سرو صدای مشکلات اقتصادی را آمریکائیان بلند می کنند و بر ابعاد آن می افزایند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: اگر ما دست به یکی شویم، نه تنها فشارها ما را از پا در نمی آورد بلکه حرکت جدیدی آغاز خواهد شد و آنان مجبور می شوند که عقب نشینی کنند؛ همانگونه که در دوران دفاع مقدس شاهد آن بودیم؛ به شرط آنکه از درون شاهد همتی عالی باشیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در کنار جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای با قوت دنبال می شود؛ جنگ روانی را زمینه ساز ایجاد ذهنیت در مردم برای باور کمبودها دانست و گفت: جنگ رسانه ای و روانی می آید و در ذهن من مشکل ایجاد می کند.

وی گفت: عموم مردم چیز زیادی برای از دست دادن ندارند؛ به سادگی زندگی می کنند و مایحتاج آنها هم موجود است؛ البته اصل فشار وجود دارد، وقتی کالایی 80 درصد گران می شود نمی توان مشکل را انکار کرد، اما در جنگ رسانه ای و روانی آنچه را که نیاز و ضروری نیست هم مطرح می کنند.

امام جمعه شیراز قصد دشمن را ترساندن مردم دانست و با بیان اینکه اگر توکل بر خدا باشد نباید از مشکلات ترسید، گفت: مگر قبل از این ها همه این مسائل و شبیه آنها نبود؛ همیشه خداوند روز رسان بوده است.

آیت الله دژکام با بیان اینکه دشمنان قصد آشوب آفرینی دارند، گفت: از تمام دست اندرکاران هیئت های مذهبی خواهش می کنم مراقبت لازم را داشته باشند؛ اینها که نتوانسته اند کاری از پیش ببرند شاید از محیط های مذهبی سوءاستفاده کنند؛ هرچند که آنقدر بدبخت هستند که موفق نخواهند شد.

او با اشاره به فتنه ی سال 88 و آتش زدن پرچم امام حسین(ع) در آن سال توسط فتنه گران، گفت: اینها امروز هم می خواهند آشوب بپا کنند، باید این احساس در تمام شهرها ایجاد شود که لشکر امام حسین(ع) سازماندهی شده حرکت می کند و به دشمن مجال نداده و کارش را یکسره خواهد کرد.

امام جمعه ی شیراز در خطبه اول نماز نیز با اشاره به در پیش بودن ایام محرم، لزوم شرکت در مجالس عزاداری را متذکر شد و گفت: همه باید در مکتب تربیتی امام حسین(ع) ثبت نام کنیم. مکتبی که انسان پرورش می دهد. اگر شاگرد این مکتب شویم مهمترین درس آن این است که ترس در دل انسان آزاده و کمال یافته راه ندارد و در قاموس مومن ترس نیست.

آیت الله دژکام با بیان اینکه هرجا که ایمان باشد ترس نخواهد بود، حکایت امروز مردم ایران اسلامی و رسانه های بیگانه را به روز عاشورا تشبیه کرد و گفت: آن روز امام حسین(ع) به تنهایی وسط میدان و در مقابل لشکری که می گویند حداقل 30 هزار سرباز داشت قرار گرفت و هیچ هراسی به خود راه نداد.

امام جمعه شیراز گفت: امروز رسانه های بیگانه مسائل را بزرگنمایی می کنند تا مردم ما را بترسانند؛ موضوع کوچکی را بزرگ جلوه می دهند تا همه باورمان بشود که واقعا وجود دارد.

او با اشاره به داستان حضرت موسی و ساحران و تعبیر حضرت علی(ع) از ترسی که موسی داشت؛ گفت: حضرت علی(ع) در خطبه ی ششم نهج البلاغه می فرمایند که آن روز موسی از جان خود نمی هراسید بلکه ترس موسی برای مومنان بود که نکند سحر جادوگران را باور کنند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: نگرانی امروز دلسوزان انقلاب و نظام اسلامی هم این است که نکند سحر کفار و بیگانگان در مردم اثر کرده و ادعاهای آنان را قبول کنند؛ دشمن تلقین می کند که کارتان به پایان رسیده است؛ حال آنکه کار آنان به پایان رسیده زیرا مردم ما مسیری الهی را شروع کرده اند و با خدا و برای خدا و به دستور ولی خدا حرکت می کنند و بی تردید پیروز خواهند بود.

نماینده ولی فقیه دراستان فارس و امام جمعه شیراز با تصریح اینکه اطمینان داشته باشیم سحر رسانه های خارجی رنگ خواهد باخت؛ گفت: تنها نگرانی که ذهن مسئولان نظام اسلامی را به خود مشغول داشته اینست که نکند بعضی مومنان دلشان خالی شود؛ اگرنه همه تا پای جان برای حفاظت از این نظام و انقلاب ایستاده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: