• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-7714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست بیمارستان نمازی در خصوص فوت کودک شیرازی:

هیچ اهمالی متوجه کادر درمانی بیمارستان نمازی نیست

سرپرست بیمارستان نمازی شیراز با تاکید براینکه اهمالی در ارائه خدمات درمانی به کودک فوت شده وجود نداشته است؛ اعلام کرد که تمام خدمات لازم و قابل ارائه از سوی پرسنل این بیمارستان به کودکی که هفته گذشته فوت کرد؛ ارائه شده اما موثر واقع نشده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، دکتر احمد حسین‎زاده در خصوص خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر فوت یک پسر 10 ساله به دلیل اهمال کارکنان بیمارستان نمازی شیراز؛ توضیحاتی را ارائه داده است.

او اعلام کرده که بعد از انتشار پیام هایی در فضای مجازی در خصوص فوت کودک 10 ساله، جلسه ای با مدير، سوپروايزر اورژانس، مسئول حقوقي، پزشك و تیم درمان کودک تشكيل شد .

حسین زاده گفت: کودک مورد نظر تنها یک بار و آنهم روز 11 شهریور و با علائمی شدید به بیمارستان نمازی مراجعه و تمام درمان ها و اقدامات پزشکی لازم و ضروری را به فوریت دریافت کرده اما این اقدامات موثر واقع نشده است.

او اضافه کرد: کودک فوت شده با افت شديد فشار و شوك ناشي از كاهش مايعات بدن در اورژانس كودكان بيمارستان نمازي پذيرش شده بود.

حسین زاده با اشاره به بررسی دقیق محتویات پرونده بیمار خاطرنشان کرد: محتویات پرونده نشان می دهد که بیمار به دليل شرايط جسمی بلافاصله به اتاق احياء انتقال داده شده و با وجود همه تلاش هاي كادر درمان و پزشکان، فوت کرده است.

سرپرست بیمارستان نمازی شیراز با تصریح اینکه هيچگونه خطاي پزشكي در اين زمینه حادث نشده است؛ گفت: برخلاف موارد ذكر شده در فضاي مجازي، اين بيمار تنها در تاريخ یازدهم شهریور به بیمارستان نمازي مراجعه كرده و پذیرش شده و تمام تلاش ها و اهتمام لازم برای درمان و سلامت او انجام شده است.

حسین زاده با تسلیت درگذشت این کودک به خانواده و بستگان او، تصریح کرد: اداره حقوقي مركز آموزشي درماني نمازي در خصوص پيگيري عاملان انتشار پيام هايي با مضمون تخريب كاركنان خدوم بيمارستان، حق خود را محفوظ مي داند.

به گزارش ایسنا طی روزهای اخیر خبری در فضای مجازی مبنی بر فوت مشکوک یک پسر 10 ساله منتشر شد که انتشار دهندگان مدعی شده بودند علت فوت مسمومیت براثر مصرف فست فود بوده است.

برخی از پیام ها نیز حاکی از احتمال کوتاهی در اجرای روند درمانی برای نجات جان آن پسربچه بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: