• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

کسب رتبه دوم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت توسط علوم پزشکی شیراز

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که این دانشگاه برای نخستین بار توانست، رتبه دوم کشور در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به خود اختصاص دهد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سید حمیدرضا هدایتی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از فعال ترین دانشگاه های کشور در امور فرهنگی است، موفق شد تا برای نخستین بار در عرصه جشنواره های فرهنگی وزارت بهداشت، در جشنواره بین المللی سیمرغ، رتبه دوم این رقابت های فرهنگی را کسب کند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام رسمی روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ و طبق جدول رتبه بندی این جشنواره بین المللی، پس از برگزاری نشست های تخصصی و انجام کارشناسی های دقیق و مشخص شدن نحوه محاسبه امتیازهای کسب شده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب مجموع ۱۰۶ امتیاز از میان تمامی دانشگاه های شرکت کننده در این رقابت ها، نائب قهرمانی معتبرترین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را به نام خود ثبت کرد .

هدایتی افزود: بر اساس شیوه جدید محاسبه از جشنواره نهم، ملاک اصلی در رتبه بندی دانشگاه‌ها، رتبه کلی کسب شده در این جشنواره است و در دوره های بعد نیز شاهد رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس همین شاخص هستیم .

او ادامه داد: در این شیوه رتبه بندی، دانشگاه ها بر اساس رتبه های کسب شده در جشنواره نهم و همچنین نامزدهای نهایی معرفی شده در آئین اختتامیه رتبه بندی شده اند و این نحوه از امتیازدهی، معیار تعیین جایگاه در سایر جشنواره های آینده وزارت بهداشت به شمار می رود .

این مقام مسئول گفت: بر این اساس، دانشگاه حائز رتبه نخست، ۵ امتیاز، رتبه دوم ۴ امتیاز، رتبه سوم ۳ امتیاز، شایسته تقدیر دو و نیم امتیاز و نامزدهای معرفی شده در اختتامیه که موفق به کسب رتبه نشدند، یک و نیم امتیاز دریافت می کنند .

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: همچنین بر پایه این روش، در بخش آزاد ویژه دانشجویان، بخش آزاد ویژه کارکنان و اساتید و بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان سراسر کشور، ضریب امتیازها یک و در بخش بین المللی ضریب امتیاز دو است، در بخش های انفرادی نیز ضریب یک و در بخش گروهی ضریب امتیازدهی سه خواهد بود .

هدایتی گفت: بر این اساس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۰۶ امتیاز، رتبه دوم این جشنواره معتبر و بین المللی فرهنگی را به نام خود ثبت کرده و تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا در جشنواره دهم، رتبه نخست را برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز کسب کنیم .

نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، در روزهای چهاردهم تا نوزدهم اردیبهشت سال جاری در تهران برگزار شد و دانشگاه علوم پزشکی تبریز موفق شد تا با ۱۳۲ امتیاز، رتبه نخست این جشنواره را از آن خود سازد؛ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز، پس از علوم پزشکی شیراز، در جایگاه سوم قرار گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: