• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4974-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق تعاون استان خواستار شد:

ستاد تسهیل و رفع موانع تعاون در فارس راه‌اندازی شود

رئیس اتاق تعاون استان فارس خواستار راه‌اندازی ستاد تسهیل و رفع موانع تعاون در این استان شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، بهروز فرهنگیان یکشنبه 18 شهریور در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان بیان کرد : قوانین بسیار قدرتمند و مهمی در باب تعاون در سند چشم‌انداز توسعه کشور، سند تعاون، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و... وجود دارد به گونه‌ای که 13 بند از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مربوط به تعاون است .

وی با بیان اینکه تعاون در ذات دارای ویژگی‌های خاص و مبتنی بر توزیع ثروت و شفافیت است، افزود: جهت‌گیری اقتصادی دنیا نیز به سمت تعاونی‌ها پیش رفته است .

رئیس اتاق تعاون استان فارس با تاکید بر این نکته که اگر بتوانیم عملکرد خود را به خوبی نشان دهیم تعاون می‌توانداقتصاد کشور را از بحران نجات دهد، خاطرنشان کرد: مسئله تعاون واکنش‌پذیر و واپسگرا است .

فرهنگیان همچنین با بیان اینکه تعاون اقتصادی مبتنی بر پایداری است اما سئوال اینجاست که چرا این بخش نتوانسته سهم خود را از اقتصاد کشور مطالبه کند؟ وجود قوانین معارض در حوزه تعاون را نخستین چالش در این بخش عنوان کرد و گفت: شاهدیم برخی از تعاونی‌ها کارکرد خود را از دست داده‌اند .

وی ادامه داد: به عنوان مثال تعاونی‌های مصرف را برای توزیع تشکیل دادیم اما امروز به تعاونی‌های سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند و درون این نوع تعاونی‌ها متخصص وجود ندارد .

رئیس اتاق تعاون استان فارس به عدم انسجام گروهی و جهت‌گیری‌های صنفی در تعاونی‌ها هم اشاره و خاطرنشان کرد: کمتر از 15 تعاونی در استان به اتحادیه‌ها متصل هستند، درحالی‌که تعاون یک الگوی بالغانه است و اقبال عمومی برای تشکیل آنها کمتر است .

فرهنگیان ابراز امیدواری کرد که در شرایط فعلی کشور بتوان از ظرفیت‌ تعاونی‌ها آنگونه که لایق این بخش است، استفاده کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: