• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5074-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون وزارت تعاون تاکید کرد:

تعاونی‌ها نقدینگی‌های مردم را به سمت تولید هدایت کنند

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تعاونی‌ها می‌توانند نقدینگی‌های مردم را هدایت و منابع خرد آنها را جذب و به سمت تولید و رونق ببرند نه تخریب، گفت: وجود پنج هزار تعاونی در فارس به معنای پنج هزار کانون اقتصادی است که می‌توانند نقدینگی‌ها را جمع کنند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید حمید کلانتری یکشنبه 18 شهریور در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان بیان کرد: مسائل اقتصادی به ویژه نوسانات حاصل از تغییر نرخ ارز و دلار نقل محافل شده، که البته بسیار ناراحت کننده است؛ چرا که بلافاصله آثار آن بر روی زندگی مردم مشاهده می‌شود .

وی افزود: بیش از 80 درصد مسائل اقتصادی کشور ناخواسته بوده اما مابقی بر اثر بی‌توجهی حادث شده است .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگرچه ایران کشوری بزرگ با تنوع اقلیمی و شرایط متنوع است اما اطمینان داریم که در سایه همدلی، رفاقت، روحیه تعاون، صمیمیت و دوستی می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح مشکلات را حل کرد .

کلانتری خاطرنشان کرد: منابع انرژی، اجتماعی، علمی، انسانی به اندازه کافی در کشور وجود دارد که با بهره‌گیری عالمانه از‌ آنها می‌توان شرایط سخت اقتصادی فعلی را پشت سر گذاشت .

وی با تاکید بر بازگشت اعتماد بین مردم با دولت و نظام، عنوان کرد: مردم ما آمادگی ندارند که با رفتارهای نادرست شرایط را برای گسترش ناامنی و مشکلات بیشتر کنند .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همه در این اندیشه هستند که ایران اسلامی سربلند شود و فقر کاهش یابد، گفت: یکی از مشکلات ناشی از افزایش نرخ ارز و دلار نقدینگی بالا (حدود 600 هزار میلیارد تومان) است که در اختیار مردم است که به سهم خود باعث ناامنی در فضای اقتصادی می‌شود .

کلانتری تاکید کرد که رانت‌خواری‌هایی که از آب‌های گل‌آلود ایجاد می‌شود باید با برخورد قاطع قوه قضاییه و مجریه مواجه شوند .

وی ادامه داد: باید با تدبیر وبرنامه‌ریزی، تعاملات بین‌المللی و فعال سازی ظرفیت‌های داخلی فضای رفاقت و کار و تلاش و سازندگی را ایجاد کنیم .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه کارکرد تعاون یک مفهوم عام و خاص دارد، گفت: باید شرکت‌های تعاونی خاص را راه‌اندازی کنیم و تنها محدود به تعاونی‌های مصرف نشوند .

کلانتری خاطرنشان کرد: شرکت‌های تعاونی می‌توانند محور توسعه صادرات غیرنفتی کشور شوند .

وی همچنین تاکید کرد که تعاونی های تامین نیاز تولیدکنندگان و طرح تعاون روستا باید افزایش یایند تا شاهد توسعه اقصادی بیش از گذشته باشیم .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تغییر نگاه‌ها به تعاون و تعاونی‌ها شد و گفت: همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌توانند تعاونی تشکیل دهند، تعاونی‌ها محدود به یک قشر خاص نیست بلکه همه گرایش‌های شغلی، صنعتی، کشاورزی، آی‌تی و آی‌سی‌تی می‌توانند در آنها ورود کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: