• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5174-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:

اختصاص 183 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های فراگیر و روستایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: بانک‌‌های عامل استان تاکنون رقمی معادل 183 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های مصوب اشتغال روستایی و فراگیر اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سهراب مختاری  یکشنبه 18 شهریور در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان بیان کرد: هم‌اینک پنج‌هزار و 535 تعاونی با جمعیتی بالغ بر دو میلیون و صدهزار نفر فعال است که این تعداد تعاونی نشان از روحیه مشارکت‌پذیری مردم در فارس دارد.

وی به طرح روستا تعاون اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور در سال 95 در فارس نیز با 383 تعاونی روستایی اجرایی شد که 377 تعاونی آن همچنان فعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با توجه به مشکلات فعلی کشور، در تلاشیم تا تولیدات را از دل کارخانجات و روستاها با قیمت تمام شده به بازار برسانیم.

مختاری ادامه داد: فارس در بحث معرفی طرح‌های روستایی و اشتغال فراگیر به بانک‌ها رتبه دوم و در موضوع تصویب بانکی زرتبه سوم در کشور دارد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار فارس نیز در ادامه این مراسم، گفت: خوشبختانه یک طرح در زنجیره تولید گیاهان دارویی در روز اول هفته تعاون افتتاح شد که با افتتاح فازهای بعدی آن برای چهار هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

یدالله رحمانی با بیان اینکه توسعه زنجیره تولید به طور حتم منجرب به افزایش اشتغال می‌شود . ، افزود: مهمترین برنامه ما توسعه پنجم و نقش ارزش تعاون است که نشان از نقش‌آفرینی بر اقتصاد دارد .

رحمانی با بیان اینکه بحث تعاون در مردمی کردن اقتصاد نیز بسیار مهم است و در کنار اقتصاد نوین موضوع تعاون باید مد نظر باشد؛  یادآور شد: استان فارس در موضوع تعاونی‌ها دارای جایگاه بالایی در کشور است اما باید این حرکت توسعه داشته باشد .

به گفته معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس، ۶۶ درصد تخصیص اعتبارات روستایی جذب شده اما طرح‌های زیاری در بانک‌ها وجود دارد. بنابراین باید در بخش دوم تسهیلات شاهد تلاش بیشتر باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: