• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-2980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

کودک شیرازی برنده مسابقه نقاشی اتحادیه شهرهای تاریخی جهان شد

نقاشی یک کودک شیرازی، به عنوان اثر برتر مسابقه بین المللی نقاشی، در حاشیه شانزدهمین اجلاس شهرهای تاریخی در بورسای ترکیه شناخته شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از شهرداری شیراز، نقاشی "درسا روزبهی" نوجوان 12 ساله شیرازی در بین 96 اثر ارسالی به مسابقه جهانی «لمس رنگ تاریخ» که در حاشیه شانزدهمین اجلاس شهرهای تاریخی در بورسای ترکیه برگزار شد، جزو 5 اثر برتر قرار گرفت.

این مسابقه با هدف افزایش دانش و آگاهی کودکان نسبت به تاریخ و اطلاع رسانی در زمینه میراث فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان و شهروندان از طریق برگزاری نمایشگاه آثار هنری در شهر بورسای کشور ترکیه برگزار شد که طی آن 96 اثر نقاشی از کودکان 9 تا 13 ساله شهرهای تاریخی عضو این اتحادیه مورد ارزیابی قرار گرفت و کمیته داوران منتخب شهرداری بورسا 5 اثر را به عنوان آثار برتر و 5 اثر را به عنوان آثار شایسته تقدیر انتخاب کردند.

شرکت کنندگان این مسابقه از 15 شهر بلرت (استرالیا)، کازان (روسیه)، کیوتو و نارا (ژاپن)، ووشی (چین)، تاینان (تایوان)، بوداپست (مجارستان)، کوتاهیا، بورسا، قونیه، استانبول، ازمیر و سامسون (ترکیه)، شیراز و کاشان (ایران) بوده اند که همگی عضو اتحادیه شهرهای تاریخی هستند .

طی برگزاری شانزدهمین اجلاس شهرهای تاریخی جهان در ترکیه، نمایشگاهی هنری در مرکز فرهنگی «طیاره» در شهر بورسا برگزار شده است که طی آن، آثار  ارسالی در معرض دید عموم قرار گرفت. همچنین در حاشیه این نمایشگاه نقاشی، غرفه هایی از صنایع دستی شهرهای تاریخی عضو اتحادیه نیز برپا شده بود که غرفه صنایع دستی شیراز با استقبال چشمگیری مواجه شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: