• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-3080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارشاد فارس:

هفته کتاب کتابخانه‎ای در شهرستان جهرم افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: هفته ی کتاب و کتابخوانی یک کتابخانه در شهر قطب آباد شهرستان جهرم افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی که یکشنبه 18 شهریور به جهرم سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، باید سخت‌افزار آن که همان ساخت کتابخانه است، فراهم شود، گفت: در همین راستا یکی از وظایف را ساخت کتابخانه‌ها و واگذاری آنها به نهاد کتابخانه‌ها قرار داده‌اند .

وی با بیان این مطلب که در همین راستا کتابخانه‌ی قطب‌آباد توسط اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی به اتمام خواهد رسید، افزود: ساخت کتابخانه عمومی قطب‌آباد در سال 1387 در زمینی به مساحت ٦٠٠ متر و زیربنایی به متراژ ١٠٤٠ متر شروع شد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار کرد:  در این کتابخانه تا کنون ٨٠٠ میلیون تومان هزینه شده است و ٢٠٠ میلیون تومان دیگر نیز برای تکمیل آن لازم است که امیدواریم که در هفته‌ي کتاب و کتابخوانی در آبان ماه امسال آن را برای بهره‌برداری و تجهیز به نهاد کتابخانه‌های عمومی تحویل دهیم .

سهرابی درباره‌ی کتابخانه خفر نیز با بیان اینکه این پروژه از پروژه‌های مصوب دولت قبل است، گفت: ساخت کتابخانه خفر از سال 1391 شروع شد، اما متأسفانه در چهار سال اخیر، هیچ اعتباری نداشته است .

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار ١١٩ میلیون تومان اعتبار به آن تخصیص یافت و در همین مدت کوتاه ٢٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

سهرابی بیان کرد: طبق قول فرماندار و نماینده مجلس قرار است که ٥٠٠ میلیون تومان اعتبار دیگر نیز تا پایان سال به آن اختصاص داده شود که در این صورت قول می‌دهیم پیشرفت این پروژه را تا پایان سال به ٥٠ درصد برسانیم . 

نماینده‌ی مردم جهرم و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هرچند نزدیک به ده سال است که عملیات اجرایی کتابخانه خفر شروع شده، اما متأسفانه تا کنون تنها نیمی از آن ساخته شده و بقیه نیمه کاره رها شده است. وی افزود: هر سال با وجود اینکه در بودجه‌ی استانی منابعی برای این کتابخانه مشخص می‌شود، ولی چون تخصیص پیدا نمی‌کند همچنان این پروژه بلاتکلیف است .

محمدرضا رضایی خاطر نشان کرد: برای تکمیل آن نزدیک یک میلیارد تومان لازم است که ٥٠ درصد از طریق منابع استان و ٥٠ درصد از طریق منابع ملی قرار است تأمین شود. نماینده‌ی مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این کتابخانه تنها کتابخانه‌ی منطقه خفر است که به جد مردم و مسئولین ساخت آن را دنبال می‌کنند و امیدواریم با تأمین این بودجه تا پایان سال، کار آن پایان یابد .

رئیس کمسیون عمرانی مجلس با بیان اینکه فرهنگ موضوع بسیار مهمی است که همه‌ی نماینده‌ها باید به آن توجه ویزه ای داشته باشند، اظهار داشت: فرهنگ در کنار مسایل عمرانی خیلی مهم است و فرهنگ غذای روح انسان است و طبیعت و فطرت انسان نیز با حوزه فرهنگ رابطه نزدیکی دارد .

وی با اشاره به این موضوع که در جهرم ما هنرمندان زیادی داریم که باید به مسائل آن‌ها توجه کنیم ادامه داد: در رشته‌های مختلف قابلیت تأثیرگذاری دارند و ساخت سالن اداره فرهنگ و ارشاد، کتابخانه خفر و کتابخانه قطب‌آباد نیز برای همین منظور در دستور کار قرار دارد .

نماینده‌ی مردم جهرم با بیان این موضوع که متأسفانه در کشور به حوزه‌ی فرهنگ کم‌لطفی می‌شود اذعان کرد: حتی کمیسیون فرهنگی مجلس کمترین استقبال را دارد و کمترین افراد در آن حضور پیدا می‌کنند در اولویت‌های چندم قرار می گیرد، ولی به نظرم این مسیر اشتباهی است و باید فرهنگ در جایگاه خودش مورد توجه ویژه قرار بگیرد .

وی تأکید کرد: مدیر نباید پشت میز بنشیند بلکه باید شخصاً به صورت دائمی از پروژه‌ها بازدید کند و بین مردم باشد، هرچند کارشناسانی دارد که کار کارشناس می کنند، ولی مدیر هم باید این نظارت را انجام داده تا بهتر و سریع تر کار پیش رود .

رضایی با بیان اینکه این امر از عهده‌ی مدیران پیر و فرسوده خارج است، ابراز کرد: باید مدیران انقلابی و جوان و مدیرانی که وابسته به میز خود نباشند، سر کار بیایند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: