• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-3180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دومین جشنواره گردو در شهر مزایجان برگزار شد

دومین جشنواره گردوی شهر مزایجان شهرستان بوانات  واقع در استان فارس، روز  جمعه با حضور معاون گردشگری کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، دومین جشنواره گردو با حضور محب خدایی و به میزبانی شهر مزایجان واز توابع شهرستان بوانات برگزار شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در این جشنواره گفت: حفظ آداب و رسوم قدیمی مناطق مختلف کشور از اهمیت بسزایی در توسعه گردشگری بومی و محلی برخوردار است.

محب خدایی افزود: گویش های مناطق نیز به عنوان میراث ناملموس و پیشینه تاریخی هر منطقه باید حفظ شوند. ضمن اینکه  برگزاری هدفمند و هر ساله چنین جشنواره‌هایی  می تواند منجر به رشد گردشگری داخلی و درون استانی گردد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در ادامه سخنان خود از تخصیص  اعتبار 2 میلیارد ریالی به تامین زیرساخت های گردشگری تفرجگاه پیر کدوئیه شهر مزایجان خبر داد.

مسئول میراث فرهنگی بوانات نیز با اشاره به جشن برداشت گردو در مزایجان گفت: این جشن به شکرانه برداشت محصول گردو و برای دومین سال برپا شد.

بنابراین گزارش،رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی نیز در ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: شهرستان بوانات، از نظر برداشت محصول انگور و گردو،  قابلیت تبدیل شدن به برند شاخص این محصولات در سطح کشور را دارد.

همچنین محسن پورزارعی فرماندار شهرستان بوانات ضمن اعلام افتتاح مرکز بوانات شناسی خاطر نشان کرد: با افتتاح این مرکز، زمینه برای معرفی هرچه بهتر جاذبه های تاریخی- طبیعی شهرستان، صنایع دستی، محصولات کشاورزی و  جذب سرمایه گذاری فراهم می شود.

گفتنی است، در حاشیه این جشنواره نمایشگاه صنایع دستی در رشته گلیم بافی، نمد مالی، عقیق تراشی و سوغات محلی و کشاورزی نیز  برپا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: