• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همایش علامه خفری سال آینده برگزار می شود

در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، نماینده مردم جهرم در مجلس و امام جمعه خفر، برگزاری همایش علامه خفری در سال آینده و زمینه سازی برای برپایی همایش کاتبان وحی، در خفر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی ارشاد فارس، امام جمعه خفر در نشست مشترکی با نماینده مردم جهرم و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: بخش خفر علی رغم دارا بودن پتانسیل های فرهنگی و هنری، نیاز به تلاش های بیشتری در زمینه فعالیت های فرهنگی احساس می شود.

حجت الاسلام محسن روحانی تأکید کرد: ما در حوزه های مختلف فرهگی، هنری و موسیقی هنرمندان موثری داریم که در سطح استان و کشور فعالیت دارند ولی چون در خفر بستری وجود ندارد در این بخش حضور پررنگی ندارند لذا انتظار داریم تا انجمن ها و موسسه های فرهنگی در این بخش راه اندازی شود.

امام جمعه خفر همچنین پیشنهاد طرح "کاتبان وحی" را بیان و اضافه کرد: در این طرح نوجوان ها با بکار بردن خط تحریری کل قرآن کریم را مکتوب خواهند کرد .

وی با اشاره به لزوم برگزاری همایش علامه خفری در حوزه های مختلف علوم خاطر نشان کرد: در سال پیش در حوزه فلسفی به ایشان پرداخیتم و فیلسوفان مطرحی هم آمدند و ١٤ اثر فلسفه را منتشر کردیم و کار خوبی در آمد و بازتاب خیلی خوبی هم داشت و قصد داریم تا در سال ٩٨ این همایش را از منظر ریاضیات و نجوم برگزار کنیم .

روحانی به شخصیت علامه خفری هم اشاره و اضافه کرد: علامه خفری دارای دو بعد بود یعنی منجم، ریاضی دان، فیلسوف و مفسر که افرادی هستند در اروپا و آمریکا و روی آثار علامه خفری به خصوص در زمینه نجوم و ریاضی کار کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست با اشاره به لزوم تهیه شیوه نامه اجرایی طرح کاتبان وحی گفت: باید پروپوزالی در این زمینه تهیه شده و در خصوص آن بحث و تبادل نظر شود تا بتوان آن را جزو برنامه های آتی قرار داد.

صابر سهرابی در با اشاره به اولین همایش علامه خفری که سال گذشته برگزار شد، گفت: امکان این وجود دارد که هر سال روی یکی از ابعاد شخصیتی علامه خفری در قالب یک همایش کار کرد و از نگاهی علمی به آن پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: