• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره برداری از ترمینال شماره 2 فرودگاه لارستان

بهره برداری از ترمینال شماره 2 فرودگاه لارستان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار فارس انجام شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از فرمانداری لارستان، ترمینال شماره 2 مسافری فرودگاه آیت اللهی لارستان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار فارس و جمعی از مقام های محلی، عصر سه شنبه 20 شهریور افتتاح شد.

مدیر کل فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان در مراسم بهره برداری از ترمینال شماره 2 مسافری این فرودگاه گفت: این ترمینال ۶ هزار متر مربع مساحت دارد و برای ساخت و تکمیل آن ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده است .

امین الله صولتی افزود: هزار و ۵۰۰ پرواز داخلی و خارجی که ۸۰ درصد آن ها پرواز خارجی است، سالانه در این فرودگاه انجام و بیش از ۱۵۵ هزار مسافر جابجا می‌شوند .

وی افزود: پرواز‌های داخلی این فرودگاه به مقصد تهران و اهواز و پرواز‌های خارجی به مقصد شارجه، قطر، کویت و در آینده‌ای نزدیک به مقسط هم برقرار می‌شود.

استاندار فارس نیز توسعه زیرساخت های حمل و نقل استان به ویژه حمل و نقل هوایی را از اولویت های مهم استان دانست و خواستار تسریع در روند تکمیل پروژه های فرودگاهی استان شد .

اسماعیل تبادار افزود: یکی از اولویت های توسعه در این استان، فراهم کردن زیرساخت های حمل و نقل به ویژه در حمل و نقل هوایی است که تاثیر بسیار زیادی در حوزه های مختلف اقتصادی استان دارد .

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از پروازهای فرودگاه لارستان، بین المللی است و به همین دلیل بهره برداری از ترمینال بین المللی ضرورت داشت، گفت: روند توسعه شهرستان لارستان متوازن با توسعه سایر شهرستان های استان فارس دنبال می شود .

او ابراز امیدواری کرد که ترمینال بین المللی فرودگاه لامرد نیز در آینده نزدیک به بهره برداری برسد و گفت: منطقه انرژی بر لامرد یکی از مناطق بسیار برجسته کشور بعد از منطقه عسلویه است و نیاز به ترمینال فرودگاه لامرد احساس می شود .

تبادار با اشاره به اینکه ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی شیراز با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است، خواستار حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی برای تسریع درعملیات ساخت این پروژه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: