• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه اندازی سامانه مشاوره اینترنتی دانشجویان علوم پزشکی شیراز

رئیس مرکز مشاوره دانشجویان علوم پزشکی شیراز گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید؛ سامانه آنلاین مشاوره ویژه دانشجویان این دانشگاه راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس اسماعیل سلطانی چهارشنبه 21 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: هدف از این اقدام ارتقاء سطح فرهنگ مشاوره، ایجاد رابطه منسجم و هماهنگ تر میان این مرکز و دانشجویان و ارتقای سطح محرمانگی مشاوره ها بوده است.

وی تقویت دولت الکترونیک و پایین آوردن هزینه های رفت و آمد و ایجاد سهولت در امر مشاوره را از دیگر اهداف این برنامه معرفی و اضافه کرد: تمام مراحل طراحی، برنامه نویسی، کارشناسی و پیاده سازی این سامانه در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با همکاری واحد فناوری و اطلاعات این معاونت انجام شده است.

سلطانی با بیان اینکه در فاز نخست بهره برداری از این سامانه، ۱۰ کارشناس مجرب مشاوره و روانشناسی در زمینه های تخصصی خود به صورت آنلاین حضور دارند، گفت: بر همین اساس دانشجو با توجه به نیاز خود و موضوع مشاوره می تواند کارشناس مرتبط را انتخاب و مشاوره را آغاز کند .

رئیس مرکز مشاوره دانشجویی علوم پزشکی شیراز افزود: در این مشاوره های آنلاین که به صورت گفت و گوی اینترنتی دو سویه و نوشتاری است، تمامی موارد مربوط به مشی رازداری و محرمانگی و اصول مشاوره رعایت شده و دانشجو می تواند با اطمینان کامل مشکلات و سوالات خود را با مشاور در میان بگذارد .

سلطانی با تاکید بر این موضوع که در صورت استقبال دانشجویان از این سامانه، تعداد مشاوران نیز به تناسب میزان استقبال، افزایش خواهد یافت، گفت: مشاوره های تخصصی این سامانه، اکنون در زمینه های اختلالات اضطرابی و خلقی، افت تحصیلی، اضطراب، افسردگی، دو قطبی، اختلالات شخصیت، مددکاری، ازدواج، تحصیل و چند موضوع دیگر ارائه می شود که دانشجویان می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی sums.ac.ir/moshavere سایر موارد را نیز مشاهده کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: