• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9014-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز:

تقویت حسینیه‌ها و مساجد قدیمی شیراز را دنبال می‌کنیم

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز با اشاره به افزایش حسینیه‌ها و مساجد متعلق به کانون‌های قومی و منطقه‌ای در این کلانشهر، گفت: تقویت نهادهای مذهبی هیات‌ها، مساجد، حسینیه‌های ریشه‌دار و قدیمی شیرازی به عنوان میراث داران بخشی از هویت تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهر شیراز، یکی از محورهای فعالیت کمیسیون خواهد بود که در نظر داریم این امر با تعامل بیشتر محقق شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، احمد تنوری چهارشنبه 21 شهریور در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز با بیان اینکه باید تعزیه شیراز به گونه‌ای تقویت شود که به عنوان میراث معنوی به ثبت برسد،  افزود: در زمینه هنرهای سنتی و مدرن، در ادوار گذشته‌ی شورا و شهرداری، سیاست منسجمی وجود نداشته است.

این عضو شورای شهر شیراز بر تغییر دیدگاه فعالان فرهنگی، هنری و ورزشی به شهرداری تنها به عنوان یک حامی مالی تاکید و اضافه کرد: شهرداری باید زیرساخت‌ها را تقویت و فضاها را به ویژه در مناطق کم برخوردار فراهم کند و کم‌تر به سوی اجاره دادن سالن‌های ورزشی برود .

تنوری ادامه داد: با توجه به سرانه بالای بخش خصوصی و تعرفه‌های بالا، اساتید حوزه‌ی هنری در بخش خصوصی فعال‌تر هستند و این امر سبب شده است فرهنگسراها و فضاهای فرهنگی شهرداری نسبت به بخش خصوصی قابل مقایسه نباشد.

به گفته وی، در فضاهای کمتر برخوردار سرانه فضاهای فرهنگی و ورزشی بسیار کم است به همین منظور باید به سوی نوسازی، بهسازی،تقویت و اجرای پروژه‌های جدید در این محورها برویم .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز با اشاره به نبود استانداردسازی سالن شهید سپاسی شهرک نیز گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده این امر محقق نشده است و سالن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

تنوری افزود: در مناطق کم برخوردار مردم توان مالی برای استفاده از فضاهای ورزشی را ندارند این درحالی است که در مناطق غربی شهر سالن و فرهنگسراهای زیادی ساخته می شود.

سیروس پاکفطرت، نائب رئیس این کمیسیون نیز گفت: مجموعه‌ی شهرداری شیراز، باید در آستانه دهه محرم و عزاداری سالار شهیدان، فضای عمومی شهر، امکانات، بنرها، استندها و فضاهای تبلیغاتی شیراز را به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) همچون سنوات گذشته سیاهپوش کند .

وی افزود: این ایام سوگواری متعلق به یک قشر، نهاد ویک سازمان نیست و همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و سازمانهای متولی در برگزاری هرچه بهتر این مراسم مسئولیت دارند.

پاکفطرت افزود: مجموعه اجرایی و خدماتی شهرداری در این ایام باید در امر خدمت رسانی شبانه‌روز در خدمت شهروندان به ویژه هیات‌های مذهبی و مساجد باشند.

این عضو شورای شهر شیراز با اشاره به مسیر حرکت هیات‌های عزاداری از مناطق ۱ و ۲ و ۸ شهرداری شیراز به سمت حرم مطهر احمدی گفت: شهرداران این مناطق باید نسبت به فضاسازی، نظافت و آماده سازی شهر توجه بیشتری داشته باشند.

پاکفطرت با این تاکید که همانند فضاسازی انجام شده برای میلاد معصومین، در ایام محرم نیز فضای شهر نمایانگر ایام حزن و اندوه باشد،  از ناظرین و بازرسان مناطق شهرداری خواست نسبت به این امر معنوی و مذهبی توجه و نظارت ویژه داشته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: