• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-1281-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

احیای ورزش و آیین‎های بومی محلی نیازمند توسعه زیرساخت‎هاست

مدیر کل ورزش و جوانان فارس تاکید کرد که برای احیای ورزش و آیین های بومی محلی باید زیرساخت‎ها خصوصا در حوزه ورزش را توسعه داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس حیدرعلی کامیاب چهارشنبه 21 شهریور در دیدار نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد گفت: دولت توجه ویژه ای به توسعه ی زیرساخت های ورزشی با رعایت عدالت در نقاط مختلف داشته و دارد.

کامیاب گفت: شهرستان های ارسنجان، مرودشت و پاسارگاد از مناطقی است که به واسطه تنوع بافت جمعیت شهری، روستایی و عشایری، می تواند به عنوان محور احیای بسیاری از ورزش ها و آیین های بومی و محلی باشد.

وی توسعه ورزش همگانی در روستاها به شکلی صحیح را  یکی از بهترین راهبردهای کاهش آسیب‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانست.

کامیاب گفت: پرداختن به فعالیت های ورزشی مطلوب می تواند احساس آرامش، شادابی و امید به زندگی را در بین اقشار روستایی افزایش ‌دهد.

وی از سه موضوع، تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی، احیای ورزش های بومی محلی و برگزاری مسابقات ورزشی در روستاها به عنوان اولویت های اداره کل ورزش و جوانان در شهرستان ها  یاد کرد.

کامیاب افزود: توسعه ورزش و بسترسازی برای تفریحات سالم ضمن از بین بردن زمینه بسیاری از آسیب های اجتماعی، می تواند نقش مهمی در نوسازی روستاها بازی کند.

دبیر شورای عالی ورزش استان فارس با تاکید براینکه توسعه ورزش در جوامع روستایی  ضامن تداوم ورزش های سنتی و بومی است، افزود: عنصر مهم در جوامع روستایی تقید به سنت هاست که این تقید می تواند حافظ هویت، آیین ها و بازی های بومی محلی نشات گرفته از این آیین ها باشد.

محمدمهدی برومندی، نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز ضمن حمایت از سیاست های وزارت ورزش و جوانان در راستای توسعه زیر ساخت های ورزشی در شهرستان ها و روستاها این اقدام را گامی بلند برای خدمت رسانی به جامعه روستایی و عشایری دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: