• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای شیراز:

پرداخت کرایه اتوبوس در شیراز الکترونیکی می‌شود

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تا پایان امسال حذف پول در شبکه ناوگان حمل و نقل درون شهری شیراز اجرایی شده و پرداخت کرایه الکترونیکی خواهد شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس نواب قائدی پنجشنبه 22 شهریور در حاشیه جلسه کمیسیون عمران و حمل و‌نقل شورای اسلامی شهر شیراز به خبرنگاران گفت: به سازمان حمل و نقل مسافر تکلیف شده که تا پایان سال پرداخت نقدی در اتوبوس‌ها حذف شده و همه پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی انجام شود .

او با بیان اینکه برای دسترسی آسانتر مسافران به کارت بلیت، تمهیداتی در نظر گرفته شده است؛ یادآور شد که شیراز نخستین شهری بود که اتوبوسرانی درونشهری را به بخش خصوصی واگذار کرد، گفت: الگوی خصوصی سازی سیستم اتوبوسرانی و فرآیند نظارتی آن با محوریت شرکت های بخش خصوصی اصلاح خواهد شد .

عضو شورای اسلامی شیراز گفت: در سال دوم فعالیت شورای پنجم؛ کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا، برای استفاده بهینه از نظرات متخصصان و کارشناسان، دو کمیته عمران و حمل و نقل و ترافیک را ایجاد کرده است .

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اصلاح و تعیین نرخ پارکینگ های عمومی نیز در دستور کار جلسه قرار گرفت .

وی افزود: بر این اساس نرخ توقف خودروهای سبک و سنگین در پارکینگ‌های مسقف و روباز سطح شهر تعیین شده است و تمام پارکینگ داران ملزم به رعایت آن هستند .

قائدی افزود: بررسی درخواست شهروندی مبنی بر رفع مشکل ترافیکی ناشی از تجمیع کاربری‌های ترافیک زا در خیابان سروناز واقع در شهرک گلستان نیز از موضوعات مطرح شده در کمیسیون بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: