• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9514-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل هواشناسی فارس:

میانگین بارش‌ها در فارس پاییز امسال نرمال است

مدیرکل هواشناسی فارس گفت: بر اساس مدل‌های هواشناسی و پیش‌بینی‌های بلندمدت انتظار داریم میانگین بارش در سه ماهه مهر تا آذرماه 97 در اغلب نقاط استان در محدوده نرمال باشد، اما مقدار آن در نواحی جنوبی و به ویژه جنوب غرب استان کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود .

مسعود ده ملایی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، بیان کرد: از نظر دما طی ماه‌های مهر تا آذرماه امسال دما در اغلب نقاط استان از نیم تا یک درجه بیش از نرمال خواهد بود و در بخش‌هایی از مرکز و شرق استان نابهنجاری دما تا ۲ درجه بیش از نرمال پیش‌بینی می‌شود .

وی همچنین به مقایسه آمار بارش نسبت به سال گذشته و میانگین بلند مدت در مدت مشابه پرداخت و گفت: آمارهای ثبت شده تا امروز( ۲۴ شهریورماه) کاهش ۶۵ درصدی میانگین بارش را نسبت به سال زراعی گذشته در مدت مشابه در استان را نشان می‌دهد .

مدیرکل هواشناسی فارس ادامه داد: درصد تغییرات بارندگی سال جاری نسبت به میانگین بلند مدت استان در مدت مشابه ۵۱ درصد کاهش بارندگی را تایید می‌کند .

ده ملایی همچنین یادآور شد: پیش‌بینی‌هایی در رسانه‌ها و فضاي مجازي منتشر می‌شود در صورتی که هر نوع پیش‌بینی با درصدي از خطا مواجه خواهد شد و دقیق‌ترین آن احتمال دارد 30 درصد با خطا مواجه شود .

مدیرکل هواشناسی فارس خاطرنشان کرد: تا یک هفته آینده، سامانه فعالی که منجر به بارندگی شود در استان پیش‌بینی نمی‌شود و احتمالا در روز تاسوعا و عاشورا حسینی وضعیت آرامی را در فارس شاهد خواهیم بود هرچند که تا اواسط هفته آینده نیز پیش‌بینی دقیق‌تري در این مورد منتشر خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: