• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی فارس خبر داد:

انهدام 3 باند و کشف 220 فقره سرقت در شیراز

فرمانده انتظامي استان فارس از انهدام 3 باند و کشف 220 فقره سرقت منزل در شیراز خبر داد و به تشریح جزئیات این موضوع پرداخت.

به گزارش ایسنا منطقه فارس سردار احمدعلي گودرزي شنبه 24 شهریور در یک کنفرانس خبری گفت: به دنبال وقوع سرقت های متعدد منزل در سطح شهرستان شیراز با شگرد خاص و ایجاد جو نارضایتی برای شهروندان، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهي فارس قرار گرفت .

وي افزود: پس از انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي هویت سه نفر از سارقان احراز و مخفيگاه آنان در يك باغ اطراف شهر شيراز شناسايي شد .

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: مأموران با هماهنگي مقام قضائي به محل مورد نظر اعزام شدند كه سارقان با مشاهده مأموران اقدام به تير اندازي و ايجاد درگيري كرده و با استفاده از خودرو هاي خود متواري شدند .

گودرزي با اشاره به اينكه پس از مدتي تعقيب و گريز هر سه متهم دستگير و به مقر انتظامي انتقال داده شدند، افزود: متهمان در بازجويي هاي انجام گرفته به 150 فقره سرقت منزل در سطح شهرستان شيراز اقرار كردند .

وي با بيان اينكه اين متهمان به جرم سرقت منزل تحت تعقیب استان های تهران، البرز و خوزستان نيز بوده اند، گفت: در بازرسی از مخفيگاه اين افراد اموال مسروقه زيادي شامل مدارک هویتی افراد مختلف، تابلو فرش، دوربین، فرش، تلويزیون، لوازم برقی، پرنده های زینتی، یک دستگاه خودرو سواری پراید، يك دستگاه خودرو ام وي ام، یک قبضه اسلحه سوزنی پنج تیرپران، تعدادی فشنگ جنگی و ساچمه زنی و ساير اموال كشف شد .

دستگيري سارق منزل با 50 فقره سرقت

اين مقام ارشد انتظامي در استان فارس ادامه داد: همچنين مأموران پليس آگاهي استان با انجام كارهاي اطلاعاتي و پليسي مخفيگاه يك سارق منزل را در شيراز شناسايي و طي يك عمليات غافلگيرانه وي را دستگير كردند .

گودرزي با بيان اينكه از مخفيگاه اين فرد یک دستگاه دوچرخه و مقداری ظروف مسروقه کشف و يك نفر خريدار اموال مسروقه نيز دستگير شد، تصريح كرد: پیرامون جرائم ارتکابی از متهم تحقیق كه تاکنون به 50 فقره سرقت منزل در جنوب غرب شهرستان شیراز اقرار و در اين خصوص صحنه هاي سرقت بازسازي شد .

انهدام باند سارقان و اقرار به 20 فقره سرقت منزل

گودرزي افزود: به دنبال وقوع چند فقره پرونده سرقت منزل به روش تخریب درب های ورودی و نهایتا سرقت گاو صندوق حاوی طلاجات و وجه نقد در شمال غرب شهرستان شیراز، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت .

وي گفت: با تلاش مأموران اعضاي پنج نفره اين باند شناسايي و طي يك عمليات غافلگيرانه در مخفيگاهشان دستگير شدند؛ متهمان در بازجويي هاي انجام گرفته به 20 فقره سرقت منزل در شيراز اقرار كردند .

انهدام باند سارقان محموله جاده اي

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد محموله از خودرو های سنگین در حال حرکت در سطح استان فارس که از ابتدای سال جاری موجبات ناامنی را در سطح جاده ها رقم زده بود، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت .

گودرزي افزود: با انجام اقدامات فنی و مطالعه پرونده های سرقت محموله مشخص شد فردی به هویت معلوم سركردگي این باند را برعهده داشته و با همدستی افرادي ديگر اقدام به سرقت های محموله می كند .

وي تصريح كرد: پس از انجام كارهاي فني و پليسي محل سکونت و اختفاء دو متهم در يكي از استان هاي اطراف شناسايي و مأموران پس از اعزام به محل مورد نظر طي يك عمليات منسجم آنها را دستگير كردند .

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: در بازجویی های فنی به عمل آمده، متهمان اظهار كردند سوژه های خود را که خودروهای سنگین دارای محموله بوده شناسایی و تعقیب که با نزدیک کردن خودرو سواري خود به پشت خودرو سنگین ،چراغ های خود را خاموش و سپس فرد سرنشین از شیشه جلو به سمت کاپوت رفته و با مهار کردن خودرو با تسمه و کمربند به قسمت بار به وسیله قیچی قفل کانتینر را بریده و سرقت را انجام مي داده است .

گودرزي با اشاره به اينكه متهمان به 20 فقره سرقت در حوزه استحفاظی شهرستان "جهرم "، "خفر" و "سروستان" اقرار كردند، افزود: در بازرسی از مخفيگاه اين افراد وسایلی از قبیل قیچی ،اهرم ،دیلم ، کمربند و قلاب كه در سرقت از آنها استفاده مي كردند، کشف شد .

كاهش 75 درصدي سرقت هاي مسلحانه، كاهش 37 درصدي سرقت هاي به عنف، كاهش 22 درصدي قتل و افزايش 51 درصدي كشفيات كالاي قاچاق از ابتداي سال جاري تا كنون نسبت به مدت مشابه سال قبل از ديگر موضوعات مهمي بود كه فرمانده انتظامي استان فارس به آنها اشاره كرد .

تامین امنیت ایام محرم

فرمانده انتظامي استان فارس همچنین گفت: نيروي انتظامي همگام با عزاداران حسيني، با كمال افتخار در راستاي تامين نظم و امنيت و خدمتگزاري به مردم قدرشناس انجام وظيفه مي كند .

گودرزی اضافه کرد: با توجه به جلساتي كه با مسئولان هئيت هاي مذهبي در استان فارس برگزارشده است، اميدواريم  تردد دسته هاي عزاداري بدون مشكل و با نظم و امنيت خاصي برقرار شود .

اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه سال جاري همچون سال هاي قبل، همياران محرم و پليس هاي افتخاري در كنار هئييت هاي مذهبي حضور دارند، عنوان داشت: همياران محرم و پليس هاي افتخاري براي برقراي نظم و امنيت انتظامي و ترافيكي در كنار نيروي انتظامي حضور فعال دارند .

وي با اشاره به تشكيل قرارگاه محرم در مدخل ورودي حرم مطهر شاه چراغ (ع) در شيراز، اظهار داشت: در دهه اول محرم بيش از 10 هزار نيروي پليس نظم و امنيت ايام محرم در استان فارس را تامين مي كنند .

فرمانده انتظامي استان فارس ضمن اشاره به بلوك بندي مختلف شهرستان ها، افزود: با توجه به خالي بودن اكثر منازل شهروندان به دليل شركت در مراسم عزاداري ابا عبدالله الحسين(ع)، نيروهايي را براي حفظ و نگهداري و همچنين جلوگيري از سرقت پيش بيني كرده ايم .

گودرزي گفت: تلفن مركز فوريت هاي پليسي 110 در طول شبانه روز فعال و پل ارتباطي شهروندان با نيروي انتظامي است؛ لذا از مردم درخواست مي شود هرگونه موارد مشكوك در طول شبانه روز به خصوص ايام محرم را به اين مركز اعلام تا پليس در كمترين  زمان ضمن حضور به موقع در محل حادثه بتواند اقدام قانوني متناسب با آن موضوع را انجام دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: