• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-4873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

طرح جامع بهره‌وری انرژی با همکاری دانشگاه شیراز تدوین می‌شود

استاندار فارس از تدوین طرح جامع بهره‌وری انرژی با همکاری دانشگاه شیراز برای دستیابی به یک نقشه راه در این مسیر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس اسماعیل تبادار شنبه 24 شهریور در جلسه ارائه راهکارهای جامع بهره‌وری انرژی در ادارات دولتی استان فارس، گفت: این طرح جامع باید همه روش‌ها و طرح‌های پراکنده را در بر گیرد و با در نظر گرفتن همه جوانب، نقشه راه دستیابی به هدف نهایی را ترسیم کند .

وی آب و برق را از مهمترین سرمایه ها دانست و افزود: تامین این سرمایه ها هر روز با تنگناهای بیشتری مواجه می‌شود؛ بنابراین افزایش بهره‌وری انرژی به عنوان یکی از مولفه‌های توسعه پایدار باید در برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد .

تبادار با اشاره به اینکه صرفه جویی در مصرف آب و برق بر یکدیگر اثر گذار است، عنوان کرد: در حال حاضر 18درصد از برق مصرفی کشور به وسیله آب سدها تامین می شود بنابر این اگر صرفه جویی در آب وجود داشته باشد ضریب اطمینانی برای تامین این 18درصد برق ایجاد خواهد شد .

وی با بیان اینکه به کارگیری روش های جامع بهره وری انرژی باید پیش از این در دستور کار قرار می گرفت، بر لزوم اجرایی شدن این راهکارها در اسرع وقت تاکید کرد .

استاندار فارس با تاکید بر اینکه راهکارهای بهره وری انرژی باید در قالب یک طرح جامع ارائه شود، خاطرنشان کرد: این طرح جامع باید همه روش ها و طرح های پراکنده را در بر بگیرد و با در نظر گرفتن همه جوانب، نقشه راه دستیابی به هدف نهایی را ترسیم کند .

تبادار در ادامه افزود: اگر چنین برنامه جامع و کلانی تدوین شود به رغم کمبود اعتبارات موجود گام های موثری در زمینه بهره وری انرژی برداشته خواهد شد .

استاندار فارس با بیان اینکه ادامه یافتن کارهای بزرگ ضامن اثر بخشی هر چه بیشتر این کارها است، گفت: متاسفانه بسیاری از امور مهم تنها در زمان بحران اجرا می شوند و پس از ان پیگیری و مداومت لازم برای رسیدن به نتایج پایدار در دستور کار قرار نمی گیرد .

وی همچنین  خواستار معرفی دستگاه های اجرایی شد  که با صرفه جویی در نگاه داشت سرمایه موفق عمل کرده و در نظر گرفتن مشوق های مناسب برای این دستگاه ها شد .

تبادار با اشاره به اینکه استان فارس رتبه دوم صرفه جویی برق در تابستان امسال را کسب کرد، گفت: ممیزی برق با در نظر گرفتن حداقل ها در تابستان امسال سبب شد بیش از 200 مگاوات در مصرف برق استان فارس صرفه جویی شود .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای صرفه جویی همه جانبه از سوی اداره‌های اجرایی استان فارس، اضافه کرد: در حالی که میزان برق مصرفی سالانه دستگاه‌های اجرایی استان فارس سال گذشته 12 میلیون مگاوات بود امسال و پس از ممیزی های حداقلی این میزان با کاهش یک میلیون مگاواتی رو به رو شده است .

استاندار فارس ضمن قدردانی از همکاری مردم این استان، همکاری مردم را از مهمترین دلایل دستیابی به کاهش مصرف برق دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: