• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت:

بانک‌ حق ندارد واحد صنعتی را تعطیل کند

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي، با اشاره به مصوبه جلسه سران سه قوه تاکید کرد که به استناد این مصوبه بانک‌ها حق تعطیل کردن صنایع بدهکار را ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، صادق نجفی در جلسه بررسی مشکلات شهرکهای صنعتی شهرستان فیروزآباد، مهمترين  راهبرد اين سازمان را حمایت از کارآفرینان و نیز ایجاد زیرساخت‌های مناسب در شهرك هاي صنعتي اعلام و خاطرنشان کرد: در شرايط فعلي همه بايد به صنعتگران كمك كنند .

او افزود: كمك به كارآفرينان كمك به جامعه و كشور است و در اين زمينه همه بايد با استفاده از تمامي ظرفيت ها كمك كنند .

نجفی با بيان اينكه كارآفرينان و صنعتگران ايثارگر هستند و كار آنها كاري جهادي است؛ گفت: در اين زمينه نبايد مديران دستگاه هاي اجرايي مشكل تراشي کنند بلکه همه برای رفع موانع و ایجاد فضای مناسب کسب و کار وظیفه مند هستیم.

وی با بيان اينكه مشكل تراشي براي صنعتگران در شرايط فعلي بي انصافي است، گفت: هر فردي كه چنين اقدامي را انجام دهد،مانع توسعه محسوب مي شود .

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در ادامه با بيان اينكه بر اساس مصوبه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و تاكيد سران سه قوه بانك ها حق تعطيلي واحدهاي توليدي و صنعتي بدهكار را ندارند، گفت: اگر بانك‌ها چنين اقدامي انجام دهند برخلاف اين مصوبه عمل كرده و كار غيرقانوني و تخلف انجام داده‌اند.

وي در ادامه با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاونت اجتماعی و پشگیری از جرم قوه قضاییه، اضافه کرد: از قوه قضاییه درخواست كرده ايم  که از واحدهای کوچک و متوسط دارای مشکل حمایت کرده و فعالیت واحدهای تولیدی که دارای بدهی مالی هستند را متوقف نکندو اين موضوع مورد توجه آنها نيز قراردارد .

  معاون وزير صنعت ،معدن و تجارت با بيان اينكه هم اكنون، زماني است كه بايد شجاعانه ريسك كرد و وارد عرصه توليد و صنعت و اشتغال شد، گفت: در اين شرايط همه بايد با تعامل، همكاري و هم افزايي هركاري كه از دستمان برمي آيد براي توسعه صنعتي و ايجاد اشتغال پايدار دركشور انجام دادتا از اين وضعيت خارج شويم .

وي در ادامه با اشاره به برخي تدابير دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت براي بهبود وضعيت توليد، گفت: بزودي محصولات پتروشيمي و فولادي در بازار ثانويه عرضه مي شود كه اين اقدام سبب تسهيل در تهيه مواد اوليه واحد هاي صنعتي و كاهش رانت مي شود .

نجفي در ادامه با اشاره به بازديد از شهرك هاي صنعتي ميمند و روزبدان فيروزآباد گفت:تصميماتي براي توسعه و تكميل زيرساخت ها در شهرك صنعتي ميمند اتخاذ شد و ظرف سه ماه آيند بخش هاي اصلي اين شهرك صنعتي آسفالت مي شود .

وي همچنين بر لزوم احداث تصفيه خانه فاضلاب در شهرك صنعتي فيروزآباد تاكيد و اضافه کرد: در اين زمينه با اختصاص اعتبارات شهرستان ،استان و ملي اقدام خواهد شد .

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در ادامه با اشاره به اينكه مشكل اغلب واحدهاي صنعتي دريافت تسهيلات با نرخ سود كم است، گفت: در اين زمينه و باتوجه به اينكه واحد هاي صنعتي در همجواري روستا قراردارند بر اساس هماهنگي انجام شده با معاونت اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، مقررشد زمينه استفاده  بخشي از اين واحدها از تسهيلات اشتغال روستايي با كارمزد 6 درصد فراهم شود .

وي همچنين از اختصاص تسهيلات يارانه‌اي توسط بانك صنعت و معدن به برخي ديگر از واحدهاي صنعتي خبر داد و گفت: بر اساس توافق انجام شده با اين بانك مقرر شده سود تسهيلات از 18درصد به 13درصد و حتي كمتر كاهش يابد حدود 5 درصد از نرخ سود تسهيلات از محل يارانه اين سازمان پرداخت شود تا تسهيلات ارزان تري به واحد هاي صنعتي برسد .

نجفي همچنين با اشاره به ظرفيت هاي منطقه فيروزآباد در زمينه فرش دستباف گفت: اين سازمان از ايجاد مركز نمايشگاهي فرش دستباف در اين شهرستان  حمايت خواهد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: