• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-5273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه:

منشاء بسیاری از فسادها تزلزل در دینداری است

رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه اعتقاد دارد که منشاء بسیاری از مفاسد و مشکلات را باید در تزلزل دینداری جامعه جست و جو کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب در مراسم تودیع و معارفه مدیریت حفاظت و اطلاعات دادگستری استان فارس، با تسلیت  ایام دهه محرم و شهادت جانگداز و پرسوز سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی گفت: استان فارس استان فرصت ها و ظرفیت هایی است که شهدا و بزرگان و اندیشمندان بسیاری را در خود پرورش داده است و نقش بسیار مهمی در پیروزی ، حفظ و عظمت کشور، اسلام و انقلاب اسلامی داشته است .

خطیب با بیان این که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با خون خویش مسیری را در راه اسلام و در جهان اسلام در میان مسلمانان ارائه کرد که  قبل از آن چنین خط مشي در اسلام وجود نداشته است گفت: مسیر راه قیام امام حسین (ع) و استمرار آن در جای جای کشورهای اسلامی و قلوب مؤمنین نشانه ثمربخشی و اثرگزاری قیام عاشورا بوده است .

وی در ادامه یادآور شد: عظمت هایی که حادثه عاشورا آفرید باعث بصیرت بخشی جامعه شد و جلوی انحراف ها و توطئه ها را گرفت .

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تصریح کرد: درس های بزرگی که از عاشورا و حسین بن علی (ع) برای ما به جا مانده كه یکی از ابعاد آن شور و شعور حسینی در جامعه است و این شور حسینی  است که باعث ثبات و تداوم اسلام ناب محمدی در جامعه شد و امروز عزاداری ها،مداحی ها و هیئت های عزاداری نشان دیگری از نتیجه برنامه و اجرای ثمربخش نهضت عاشورا است .

خطیب یکی دیگر از ویژگی های که در خطبه ها و رجزهای عاشورا برآن تأکید شده است را دین مداری و احیای دین دانست و گفت: یکی از نکاتی که به طور مکرر در جای جای سیر نهضت کربلا بر آن تأکید شده است دین و دین مداری است .

وی در ادامه با اشاره به اين حادثه تاریخی كه عده ای به اسم نام دین و پیامبر می خواستند دین و دیانت را حذف کنند یادآور شد: عده ای از منافقین و دشمنان اسلام  می خواستند بگویند پیامبر اکرم (ص) مرده است و دیگر اثری از ایشان نیست و این گونه منافقین تلاش داشتند و مکرر آن را تکرار می کردند و با شرایط زمانی می خواستند بسیاری از آموزه های دین را حذف کنند و کار را به جایی رساندند که خلیفه ای که شراب می خورد و نماز و عبادت را به زیر پا می گذاشت به عنوان خلیفه مسلمین پذیرفتند .

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به این که امروز نیز دشمن ایادی خود و در فضای مجازی تمام تلاش خود را برای حذف راه و روش دین به کار گرفته است خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاشند و هر روز با راه و روش هایی مانند شروع آسیب های اجتماعی در جامعه و خانواده در راه حذف دین اسلام  و مبارزه با آن تلاش می کنند .

خطیب با اشاره به تلاش دشمنان اسلام ایادی آن در  فضای مجازی به توهین و اهانت به مقدسات از سوی یکی از نشریات اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان هرطور که می توانند به مقدسات ضربه می زنند و در همین ایام محرم در صفحات روزنامه ای به طور مستقیم و غیرمستقیم و به طور هدفمند این کار را انجام  داده و به مقدسات توهین می ‎‎ کنند .

وی با اشاره به این که به سادگی نباید از کنار برخی از منکراتی که می بینیم بگذریم تصریح کرد: بسیاری از فسادها منشأ آن  تزلزل در دینداری ما است چرا که آرام آرام لقمه­های حرام ، فساد، گرانفروشی، خوردن اموال بیت المال،  منفعت طلبی و حرص و آز باعث فسادهای وسیع تری در سطح جامعه می شود .

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در ادامه این نشست هدف از قیام حضرت اباعبداله الحسین (ع) را عمل به واجبات و مستحبات و احکام الهی دانست و گفت : امیدوارم که خداوند متعال به همه ما توفیق دهد تا این درس های عاشورا یی را با شور و شعور حسینی در عمل اجرا کنیم.

خطیبب گفت: دشمن از هر ابزاری در صدد تضعیف دین و دینداری و انقلاب اسلامی ایران است و افزود: دشمن تمام اقدامات و تلاش خود را در این راستا مانند جنگ با ایمان، جنگ با شهادت، جنگ با انقلاب اسلامی به کار گرفته است .

وی با اشاره به این که دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی نتوانسته به هدف براندازی خود دست یابد و به دنبال تغییر رفتار با استفاده از جنگ اقتصادی است گفت: امروز دشمن با کمک فضای مجازی جنگ روانی علیه دین و انقلاب را ترویج ، تبلیغ و تشدید کرده است و با یکسری اقدامات امنیتی با بهره برداری از اعتراضات، توطئه ها، هشتک ها و کمپین سازی های مختلف تمام تلاش خود را می کند تا از نارضایتی مردم یک فضاسازی و یک نسخه ضد امنیتی بگیرند و جامعه را به آشوب بکشند و حتی به سراغ گروهک هایی رفته اند که به زباله دان تاریخ سپرده شده اند .

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه خاطر نشان کرد: در وضعیت کنونی نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت های علمی، حضور و پایداری مردم، روحیه جهاد و شهادت مردم که با مدافعان حرم ضعف و ذلت دشمن را به رخ آنان کشید، وحدت، صبر و شکیبایی حول محور هدایت رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی)، تعاون و همدلی، جمهوری اسلامی ایران باز هم توانسته توطئه های دشمن را با شکست مواجه کند .

وی گفت: با وعده مولایمان حضرت صاحب الزمان (عج) و با یاری از خون شهدای عزیز این نظام و انقلاب در مقابل این فعالیت ها با جهش و پیشرفت به صورت انقلابی پیش می رویم .

خطیب در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مسئولان قضایی و امنیتی و اطلاعاتی استان فارس با اشاره به این که برای پیشبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی هر فردی به سهم خود  وظیفه ای دارد گفت: یکی از وظایف مهم در این نظام مقدس بر عهده مجموعه قضایی است و بر عهده  قضات و کارکنان مجموعه قضایی است تا با تمام توان در جهت ایجاد عدالت و ایجاد فضای عدالت خواهی جامعه و رضایت مندی مردم جامعه تلاش کنند .

وی گفت: بر همه جامعه قضات و کارمندان مجموعه قضایی به ویژه رؤسا و دادستان ها لازم است تا با جنبه نظارت همگانی در جهت صیانت از خود و دستگاه قضایی اهتمام نمائیم .

خطیب در جمع رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی استان فارس و جامعه اطلاعاتی استان گفت: باید به نحوی در جهت نظارت همگانی حرکت کنیم تا بتواند نظارت همگانی اثرگذاری خود را داشته باشد و از دکتر القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس، واحد نظارت و ارزشیابی قضات استان و حفاظت و اطلاعات دادگستری استان فارس  به لحاظ پیشرو بودن مجموعه قضايي استان فارس در ميان استان های کشور در مبارزه با فساد قدردانی کرد.

در این مراسم ضمن قدردانی از علی صالحی مدیر سابق حفاظت و اطلاعات دادگستری فارس، ربیع الله قربانی به عنوان مدیر جدید این حوزه معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: