• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دادستان شیراز:

با افرادی که مانع حمل و نقل بار در جاده‌ها شوند برخورد می شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز با تاکید براینکه امنیت تردد در تمام جاده های فارس برقرار است، تاکید کرد با کسانیکه به هر شکل مانع خدمات رسانی و جابه جایی بار و کالا شوند، بر اساس قانون برخوردی جدی انجام می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دادگستری فارس، علی صالحی شامگاه دوشنبه 2 مهر و پس از اعلام برخی رسانه های معاند و ممانعت برخی از افراد و خود باختگان  از تردد و خدمات رسانی کامیون ها، دادستان عمومی و انقلاب شیراز از برقراری امنیت کامل در سطح جاده های استان خبر داد و تأکید کرد: افرادی که با تحریک دشمنان و به قصد ایجاد نارضایتی از خدمت رسانی کامیون ها و تردد آنان در جاده ها جلوگیری نمایند در چارچوب قانون برخورد خواهد شد .

صالحی با بیان اینکه حساب افراد تحریک کننده با رانندگان خدوم جداست گفت: برخی افراد معلوم الحال قصد سوء استفاده از مشکلات اقتصادی و ایجاد اخلال در نظم و امنیت عمومی و ایجاد  ناامنی در جاده‌های استان دارند که این افراد با نظارت نهاد های امنیتی و انتظامی شناسایی و مطابق با قانون با آنان برخورد خواهد شد .

  وی تصریح کرد برخی افراد به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده قصد به حاشیه بردن مطالبات صنفی رانندگان را دارند که لازم است مسئولان اصناف مرتبط  و سندیکاهای حمل و  نقل آگاهی و هوشیاری لازم را به قشر زحمت کش رانندگان بدهند تا مطالبات صنفی رانندگان مورد سوء استفاده عوامل اخلال گر و معاندان نظام  قرار نگیرد .

دادستان عمومی و انقلاب شیراز همچنین با اشاره به اینکه شعبه‌های ویژه‌ای برای رسیدگی به تخلفات این دسته از افراد در دادسرا ها و محاکم عمومی و انقلاب استان در نظر گرفته شده است، افزود: این افراد با اتهاماتی همچون اخلال در نظم و امنیت عمومی ، راه بندان ،تخریب عمدی اموال مردم و ایجاد ناامنی در جاده ها و راه های مواصلاتی رو برو می باشند که حتی ممکن است عنوان محارب پیدا کند.

صالحی با بیان اینکه به این اتهامات به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت در دستگاه قضایی استان رسیدگی خواهد شد، از مجازات‌ حبس، شلاق و جریمه و محرومیت های اجتماعی برای دستگیر شدگان و فراخوانان اعتصاب مشابه در خرداد ماه گذشته خبر داد و افزود: در بین این افراد کسانی که اقدام به تخریب اموال برخی کامیون داران کرده بودند ضمن محکومیت در جهت جبران خسارات به مجازات متناسب محکوم شده اند.

  دادستان عمومی و انقلاب شیراز همچنین از مردم خواست تا با اعمال نظارت عمومی، افرادی را که با اخلال در نظم ، امنیت و تهدید و یا تخریب اموال شخصی رانندگان و کامیون آنان مانع خدمت رسانی و عبور مرور می شوند ؛ شناسایی و به مراجع امنیتی، انتظامی و قضایی استان اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: