• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس دانشگاه آزاد فارس:

کارآفرینی مهمترین نیاز جوانان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به لزوم فراگیری سبک زندگی همزمان با کسب دانش در دانشگاه‌ها، فراگیری روش کارآفرینی و اشتغال را مهمترین نیاز جوانان امروز دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس محمدکاظم کاوه پیشقدم دوشنبه 9 مهر در آیین بازگشایی دانشگاه‌های استان فارس، تاکید کرد که داشتن هنر و تكنولوژي بدون توجه به يادگيري روش ايجاد اشتغال و افزايش درآمد، سبب ناكارآمدي دانش خواهد شد .

این استاد دانشگاه گفت: از آغاز تاريخ بشر تا امروز مهمترين مقوله‌اي كه انسان را به سمت خدا هدايت كرده عقل و بهترين ابزار عقل دروني عقل، دانش بوده است .

وي هدايت جوانان در جامعه را بزگترين مسئوليتي عنوان كرد كه متوجه دانشگاه‌ها است و افزود: امروز در دانشگاه‌ها نياز به دو مقوله سبك زندگي و مديريت ذهن داريم، دانش يك ابزار و يك وسيله‌ي متعالي است که اگر اين دانش در اختيار ذهن هدايت يافته باشد بشر را به تعالي مي‌رساند .

رئیس دانشگاه آزاد فارس با تاکید بر اینکه نيازمند دنبال کردن سبك زندگي سالم در دانشگاه‌ها با كمك افكار جوانان و دانشجويان هستیم، گفت: امروز جوانان در كنار تحصيل باید سبك زندگي را هم بياموزند .

کاوه‌پیشقدم با تصریح بر اینکه امروز دانشگاه‌های كلاسيك در حال فراموشي است و رشته‌هاي قديمي روز به روز با استقبال كمتري روبه‌رو مي‌شوند، خاطرنشان کرد: بزرگترين نيازي كه جوانان امروز ما دنبال مي‌كنند كارآفريني است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس با تاکید بر اینکه دانشگاه بايد بتوانند در كنار دانشي كه به دانشجو ياد مي‌دهند روش ايجاد شغل را هم ياد دهند، گفت: مديران دانشگاه‌ها نيز باید این مهم را در سر فصل‌های سیاستگذاری‌ها قرار دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: