• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ثبت بیش از ۵ هزار تماس مردم فارس با سامانه ۱۹۰

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از میان ۴۸ هزار و ۷۴۰ تماس با این سامانه، پنج هزار و ۴۶۰ مورد تماس، مربوط به استان فارس بوده که در سریع ترین زمان ممکن پیگیری شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی فارس محراب آقازاده افزود: بیشترین شکایت‌‌ها در کشور، به ترتیب مربوط به دانشگاه‌ های علوم پزشکی مشهد، شهید بهشتی، ایران، شیراز و اصفهان بوده که با نظارت و بازرسی کارشناسان این دانشگاه‌ها رسیدگی شده است.

او با اشاره به اختصاص حجم ۱۰ درصدی از مجموع ۴۸ هزار و ۷۴۰ تماس کشوری به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: بیشترین موارد شکایت ها به ترتیب مربوط به فعالیت غیرمجاز مکان‌های مسکونی، اغذیه‌ فروشی، ساندویچ، پیتزافروشی، بقالی، سوپرمارکت، آشپزخانه(کترینگ) و نانوایی بوده است .

آقازاده جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رسیدگی به موارد بهداشتی در سامانه ۱۹۰ را در ردیف ۱۰ دانشگاه برتر کشور ارزیابی و اضافه کرد: در بخش نظرسنجی مردمی، از نحوه رسیدگی به شکایات و درخواست ‌ها نیز با تماس ‌گیرندگان پیگیری انجام و میزان رضایتمندی ۹۵ درصد گزارش‌ شده است .

وی ۶۹ درصد از گزارش‌ های ثبت شده در سامانه ۱۹۰ را از سوی آقایان و با اعلام درخواست رسیدگی به دفع غیر بهداشتی فاضلاب، عرضه مواد غذایی سنتی فاسد و عرضه مواد غذایی بسته ‌بندی ‌شده فاقد تاریخ‌ مصرف معتبر دانست.

به گزارش ایسنا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آخرین کنفرانس خبری خود اعلام کرده بود که در 5 ماه اول امسال ۱۰۷ هزار بازدید در کل استان فارس، با حضور کارشناسان بهداشت محیط انجام و ۹۵ مرکز متخلف تعطیل شده است .

عبدالرسول همتی با یادآوری اینکه حدود 10 درصد کل تماس‌های برقرار شده با سامانه بهداشت کشور مربوط به فارس است، ثبت بیش از پنج هزار تماس با سامانه ۱۹۰ از سوی مردم فارس را پنج هزار گام به سمت سلامت جامعه توصیف کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز استقبال مردم استان فارس از سامانه تلفنی ۱۹۰ را نشان دهنده اعتماد به بازرسان بهداشت محیط و باعث دلگرمی فعالان این عرصه ارزیابی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: