• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-3373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

اشتغال گردشگری در فارس 140 درصد رشد داشته است

استاندار فارس از رشد ١٦٨ درصدي بوم‌گردي و ١٤٠ درصدي اشتغال گردشگري استان خبر داد و گفت: امسال توريسم سلامت و توسعه هتل‌ها و متل‌ها در فارس به ترتيب رشدي ١٦٠ و ١١ درصدي را تجربه كرده است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسماعيل تبادار ظهر دوشنبه ١١ مهر در آيين بهره برداری از بزرگترين مجتمع تخصصي برق و الكتريك جنوب كشور با اشاره به عزم، توجه و اهتمام دولت به بازآفريني شهري و بازتعريف نگاه جديد در بافت‌هاي فرسوده و سكونتگاه‌هاي غير رسمي، گفت: نگاه‌ها به جد متمركز بر توجه به بافت‌هاي فرسوده به عنوان كانون‌هاي هويتي، فرهنگي بوده تا جایی که  شناسنامه همه‌ي شهرها را در بافت‌هاي قديم متبلور می‌بینند .

وي فراهم كردن بستر احيا و زیست منطبق بر نيازمندي‌های امروز را مهمترين هدف طرح بازآفريني عنوان كرد و افزود: عدم توجه به نیازهای ساکنین در محلات زمینه ساز خروج و طرد آنها از محلات است كه اگر زمینه‌های لازم زیستی را بر اساس مقدورات فراهم کنیم زندگی دوباره در بافت‌های فرسوده معنا پیدا خواهد کرد .

استاندار فارس تاكيد كرد: توجه مناسب به بافت‌هاي فرسوده بايد مبتني بر برنامه جامع، نگاه وسيع و تكليفي و اقدام جامع مشترك باشد .

تبادار همچنین ادامه داد: بايد تكليف مندانه با عزمي راسخ و جديت به بحث بازآفريني شهري ورود كنيم و در اين فضا از مشاركت مردم و بخش خصوصي در بالاترين سطح ممكن استفاده كنيم تا كار به سرانجام برسد .

استاندار فارس با تاكيد بر اينكه تسهيلات لازم در طرح بازآفريني شهري براي بخش خصوصي فراهم شده است، گفت: بايد با ايجاد فضاي اميدواري و تسهيل فرآيندها به سمت همتي همگاني براي اجراي طرح بازآفريني شهري حرکت كنيم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: