• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشكي شيراز پیشنهاد داد:

راه‌اندازی موزه يا دهکده صلح در شيراز

رئیس دانشگاه علوم پزشكي شيراز پیشنهاد داد که شیراز مبتکر ایجاد و راه‌اندازی موزه یا دهکده صلح در ایران باشد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی بهادر پنجشنبه 12 مهر در یک کنفرانس خبری گفت: با توجه به نقش سنبليك شيراز در ادبيات و وجود نماد صلح و صلح دوستي در ميان ادبا و شعرا، در راستاي برگزاري نخستين كنگره سلامت براي صلح لزوم ساخت چنين مجموعه‌اي احساس مي‌شود .

وی با اشاره به برگزاري نخستين كنگره بين‌المللي سلامت براي صلح به ميزباني دانشگاه شيراز در آبان ماه امسال بيان كرد: بسياري از مشكلاتي كه در دنيا با آن مواجهيم ناشي از خروج افراد از دايره انسانيت و سپس دين است .

بهادر با بيان اينكه افرادي كه مردم را از اين دايره خارج مي‌كنند فاقد اخلاق اجتماعي هستند، افزود: بسياري از كشورهایی كه چنين مشكلاتي را در دنيا ايجاد كرده‌اند، از دايره انصاف و دوستي و خارج شده و به تحريم روي مي‌آورند .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز ترويج نوع دوستي و پرهيز از خشونت انساني، جنگ و تاثير آن بر سلامت را مهمترين پيام برگزاري اين كنگره اعلام و خاطرنشان كرد: متاسفانه عده‌اي امروز در كشور  تصور مي‌كنند که جنگ خواهد شد به همین دلیل به احتكار و گران فروشي روي آورده‌اند .

بهادر یادآور شد: در حادثه اخیر اهواز نيز نوعي خشونت عليه سلامت انسان‌ها را مشاهده كرديم .

ابراهيم گشتاسبي‌راد، معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري شیراز نیز در ادامه اين نشست بيان كرد: مجموعه شهرداري به دليل ارتباط مستقیم با شهروندان بيش از ساير نهادها مي‌تواند فرهنگ صلح و مدارا را ميان مردم گسترش دهد .

وي با اشاره به برگزاري جشنواره “پيامبر” صلح در راستاي برگزاري نخستين كنگره بين‌المللي سلامت براي صلح در شيراز خبر داد و گفت: اين جشنواره در آستانه هفته وحدت در همه فرهنگسراهاي شيراز با محوريت هنرهای تجسمي اجرايي مي‌شود .

گستاسبي‌راد با اعلام آمادگي شهرداري شيراز براي همكاري در برگزاري اين كنگره ابراز اميدواري كرد كه فرهنگ صلح و مدارا بيش از گذشته ميان مردم گسترش يابد .

بتول معلم، مديركل دفتر امور اجتماعي استانداري فارس نيز از برگزاري جلسات مستمر براي برگزاري اين كنگره و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي حوزه هنري و اداره‌كل ارشاد و فرهنگ اسلامي فارس اشاره كرد .

به گزارش ايسنا در پايان اين كنفرانس خبري از كتاب صلح از طريق سلامت رونمايي شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: