• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-3773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس در مراسم صبحگاه مشترک:

فارس استانی امن به لحاظ روانی و فیزیکی است

استاندار فارس با اشاره به اينكه امنيت و آرامش نياز اصلي هر جامعه به شمار مي رود، گفت: به همت فرمانده و كاركنان انتظامي استان، شاهد احساس امنيت رواني و فيزيكي در سطح استان هستيم .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار صبح شنبه 14 مهر در مراسم صبحگاه مشترک که به مناسبت هفته ناجا و با حضور یگان‌های نمونه انتظامی فارس در شیراز برگزار شد، گفت: بالاتر از هر نيازي در جامعه براي زيست مردمان، امنيت است و خداوند حكيم در قرآن كريم از امنيت به عنوان بالاترين موضوع ياد كرده است .

وي با بيان اينكه امنيت و آرامش نياز اصلي هر جامعه اي و يك نعمت برجسته است، گفت: كاركنان نيروي انتظامي به عنوان حافظان امنيت ، زمينه ساز نظم، امنيت و آرامش در جامعه هستند .

استاندار فارس گفت: البته نظم و امنيت در جامعه ملزوماتي دارد كه مهمترين مؤلفه امنيت، حاكميت قانون است كه در سايه آن اقتدارناجا فراهم مي شود .

تبادار گفت: بايد مردم از قانون آگاهي داشته باشند و به مردم آگاهي داده شود كه راه درست و اشتباه كدام است، بعد از اين موضوع زمينه اقتدار نيروي انتظامي در ابعاد مختلف فراهم خواهد شد .

وي گفت: پليس به عنوان نماد امنيت و وجود پليس براي مردم آرامش دهنده و براي مخلان نظم و امنيت در جامعه نگران كننده است .

رئيس شوراي تأمين استان فارس تأكيد كرد: امروز به همت نيروهاي مسلح و به فرمانده و كاركنان انتظامي، شاهد احساس امنيت رواني و فيزيكي در سطح استان فارس هستيم و اين موضوع بالاترين بركتي است كه استان فارس مي تواند داشته باشد .

تبادار بيان كرد: با هماهنگي، تفاهم و تعاملي كه در استان فارس و بين اعضاي شوراي تأمين وجود دارد، كاهش ناهنجاري هاي اجتماعي و جرائم خشن در استان فارس مشاهده مي شود .

وي با اشاره به اينكه تلاش شما كاركنان نيروي انتظامي براي ايجاد امنيت زمينه هاي رشد و توسعه در زمينه هاي اقتصادي، فرهنگي، عمراني و اجتماعي را فراهم مي كند، افزود: وقتي دغدغه امنيت برطرف گردد، زمينه توسعه در هر قسمتي فراهم مي شود .

كشف 48 تن مواد مخدر در فارس

فرمانده انتظامي استان فارس نيز در اين مراسم ضمن تبريك هفته ناجا، گفت: طي يك سال گذشته بالغ بر 48 تن انواع مواد مخدر در استان كشف شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل، 63 درصد افزايش داشته است .

سردار احمدعلي گودرزي شعار هفته ناجا را " پليس مقتدر، امين مردم"، اعلام و اضافه کرد: هفته ناجا فرصتي است تا عوامل نيروي انتظامي اقتدار و عملكرد خود را نشان دهند .

وي ضمن قدردانی از تعامل و همكاري اعضاي شوراي تأمين و به ويژه دستگاه مقتدر قضائي از پليس فارس، افزود: با وجود اين هماهنگي و تعامل، خوشبختانه وضعيت امنيت در استان فارس مطلوب و احساس امنيت در بين مردم بسيار بالا است .

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: نيروهاي مسلح و از جمله نيروي انتظامي به عنوان حافظان جان، مال و ناموس مردم در جامعه در راستاي حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي و تأمين نظم و امنيت تلاش مي كنند .

به گفته گودرزي، طي يك سال گذشته 296 ميليارد تومان كالاي قاچاق كشف شده است كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، با افزايش 29 درصدي روبرو بوده است .

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: از 37 هزار پرونده كه طي يك سال گذشته به واحدهاي مركز و مشاوره پليس استان ارجاع داده شده است، حدود 80 درصد به مصالحه انجاميده است .

وی با بیان اینکه در هفته ناجا يك هزار و 688 برنامه متنوع در سطح استان برگزار می شود، كاهش 74 درصدي سرقت هاي مسلحانه، كاهش 2 درصدي كل سرقت ها و به هلاكت رساندن 28 نفر از اشرار در دو سال گذشته را از ديگر اقدامات پليس عنوان كرد .

رژه يگان‌هاي نمونه حاضر در ميدان و تجليل از خانواده هاي معظم شهداء و جانبازان، پيشكسوتان ناجا، كاركنان نمونه و كاركنان پليس افتخاري از ديگر برنامه هاي مراسم صبحگاه مشترك هفته ناجا در استان فارس بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: