• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-3973-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

زوال مرکبات در مزارع کشاورزی فارس نگران کننده است

استاندار فارس گفت: میزان زوال مرکبات در مزارع کشاورزی فارس نگران کننده است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسماعيل تبادار شامگاه شنبه ١٤ مهر در شوراي كشاورزي استان گفت: فارس با تولید بیش از سه میلیون تن محصولات باغی رتبه اول در کشور را داراست اما این در حالی‌است که نزدیک به ۵۰ درصد از آن را مرکبات تشکیل می‌دهند.

وی با بيان اينكه طرح گلخانه باغی می‌تواند در پیشگیری از زوال مرکبات در مزارع موثر باشد، خاطرنشان كرد: این طرح با صرفه‌جویی آب، بهره‌برداری برجسته و محصولات فراوان در هکتار می‌تواند الگویی مناسب برای استان باشد .

تبادار با اشاره به رتبه برتر استان در تولید محصولات و کشت نهال و طرح نظام نوین ترویج نیز خاطرنشان کرد: باید در ابعاد مختلف طرح نظام نوین ترویج  گسترش یابد؛ چراکه پهنه کاورزی فارس وسیع است.

استاندار فارس با تاکید بر فراهم شدن ملزومات لازم در گسترش  طرح نظام نوین ترویج گفت: باید بتوان با پشتوانه دانش در تحقیقات و کارشناسان آموزش دیده پیوند میان مزارع ایجاد کرد .

وی تصريح كرد: در هر موضوع باید برنامه‌ریزی، هدف گذاری و نتیجه‌گیری را مد نظر قرار داد و خیر و شر اقدامات انجام شده در دست باشد .

تبادار همچنين ابراز امیدواری کرد كه با وجود تنگناها بتوان به جد در عرصه آب، خاک، داشت و برداشت مدیریت را در دستور کار قرار داد .

وي عنوان كرد: به رغم تنگناها بايد تلاش كرد كه با افزایش محصول بر مبنای مدیریت برنامه در دستور كار قرار گيرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: