• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی فارس خبر داد:

تخصیص 7 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی کازرون

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از تخصیص 7 میلیارد و 500 میلیون ریال برای مرمت بناهای تاریخی شهرستان کازرون خبرداد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از میراث فرهنگی فارس، مصیب امیری گفت:  بخشی از آثار جهانی محورساسانی و بناهای شاخص تاریخی و ثبتی استان فارس در شهرستان کازرون قرار دارد و به همین دلیل این شهرستا جایگاهی ویژه دارد .

او با بیان اینکه اعتبار 7 میلیارد و 500 میلیون ریالی با هدف مرمت بناهای تاریخی کازرون برای امسال است، گفت:  یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای خرید اراضی موجود در حریم درجه یک محوطه تاریخی بیشاپور در نظر گرفته شده است .

مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به تخصیص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای مرمت حمام  تاریخی ملا بابا اضافه کرد: 500 میلیون ریال اعتبار برای تهیه طرح مطالعاتی مرمت و احیاء کاروانسرای میان کتل و 400 میلیون ریال اعتبار نیز برای مرمت برج های کمارج تخصیص داده شده است .

امیری به مرمت 2 نقش برجسته تاریخی تنگ قندیل و سرمشهد  اشاره و خاطرنشان کرد: برای مرمت هر کدام از این دو نقش برجسته مبلغ 300 میلیون ریال و برای خرید تجهیزات فیزیکی نیز 700 میلیون ریال اعتبار مصوب شده است .

امیری گفت: مطالعه و تهیه طرح مرمت قلعه پوسکان 300 میلیون ریال، چهار صفه دوسیران 800 میلیون ریال و مطالعه بازنگری حریم بیشاپور نیز 400 میلیون ریال اعتبار مصوب دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: