• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-5073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری:

فعالیت‌های فرهنگی مسجد محور باشد

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری وجود مساجد در محلات را فرصت دانست و بر لزوم مسجد محوری در فعالیت‌های فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری، آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری در دیدار شهردار شیراز گفت: ایجاد فضای معنوی و آرامش در میان شهروندان از برکات مساجد محسوب می‌شود؛ مساجد پایگاه های مطلوبی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است .

وی کار فرهنگی را لطیف وحساس دانست و گفت: کوچکترین غفلت باعث به وجود آمدن چالش‌های بزرگ شده و در بعضی اوقات وارد کردن صدمات جبران ناپذیر در برخواهد داشت و متولیان امر باید نظارت بیشتری براین امور داشته باشند .

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انجام اقدامات فرهنگی نباید احساسی و مقطعی باشد، خواستار برنامه ریزی برای اجرای رویدادهای مهم و ماندگار فرهنگی ومذهبی درشهر شیراز شد.

رییس جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس افزود: اندیشه محوری و اشراف بر نیازهای مردم ماندگاری کارهای فرهنگی را بیشتر می‌کند و همواره باید با اخلاص برای شهروندان برنامه ریزی کرد .

وی گفت: وضعیت نقاط حاشیه نشین کلان شهر شیراز نگران کننده است و می‌طلبد دستگاه‌های متولی توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و براساس مطالعه و نیاز سنجی در این مناطق خدمات خود را عرضه کنند.

آیت‌الله کلانتری بابیان اینکه در مقطع حساسی قرارگرفته‌ایم گفت: انقلاب اسلامی ایران نتیجه مجاهدت علما و مردم، نثارخون هزاران شهید والامقام و از خود گذشتگی جانبازان وایثارگران است؛ همه با هرنوع گرایش سیاسی باید در پی موفقیت و تحکیم نظام برمبنای اندیشه های امام خمینی(ره) و فرامین مقام معظم رهبری باشیم وچنانچه به قدر نیاز کار نکنیم فضا را برای نفوذ دشمن فراهم کرده‌ایم.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر نقش حوزه‌های علمیه در فعالیت های مذهبی و فرهنگی، خواستار تقویت ارتباط سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری با طلاب و روحانیون و استفاده از ظرفیت آنان در برطرف کردن معضلات فرهنگی و اجتماعی شد.

آیت‌الله کلانتری مشورت با علما را از ویژگی‌های شخصیتی شهردار شیراز دانست و خطاب به وی گفت: ازجنابعالی می‌خواهم این ویژگی را تقویت کنید و فرهنگ محور، عالم محور و ارزش محور بودن را سرلوحه کار قراردهید.

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز با بیان اینکه در حال حاضر بیش از هزار و صد نفر از کارکنان شهرداری، فرزندان و اعضای خانواده‌ی شهدا، جانباز و ایثارگر هستند، افزود: همواره بر تکریم شهروندان در ارائه خدمات تاکید داشته و داریم.

اسکندر پور با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم فارغ از طیف بندی‌های رایج سیاسی، شهرداری مسیر کاری و عادی خود را طی کند، گفت: با وجود مشکلات مالی حاکم بر شهرداری‌ها و کاهش اعتبارات که عمدتا به واسطه کم شدن ساخت وساز و صدور پروانه‌های ساختمانی حادث شده، در حال حاضر پروژه‌های شهرداری شیراز فعال است.

شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد که دهه فجر شاهد افتتاح برخی از پروژه‌های عمرانی شیراز باشیم و گفت: همواره در شهرداری به دنبال کار وخدمت هستیم و تلاش مدیران مجموعه بر افزایش روند خدمات رسانی بیش از پیش به شهروندان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: