• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-5173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس در دیدار رئیس دانشگاه پیام نور:

آموزش نسلی کارآفرین رسالت دانشگاه است

استاندار فارس گفت: دانشگاه‌ها باید علاوه بر علم آموزی به رسالت تربیت نسل کارآفرین توجه ویژه ای داشته باشند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار در دیدار با رییس دانشگاه پیام نور، با بیان این که تبدیل علم به ثروت اننظاری است که از دانشگاه ها وجود دارد، اظهارداشت: دانشگاه پیام نور در این زمینه موفقیت هایی به دست آورده است .

وی با اشاره به اینکه توسعه دانشگاه ها باید متناسب با ظرفیت های موجود باشد، افزود: با تمرکز و تجمیع امکانات می توانیم دانشگاه های توانمندتری داشته باشیم و با استفاده از اساتید برجسته تری، سطح علمی بالاتری را برای دانشجویان فراهم کنیم .

تبادار با بیان اینکه فارس دارای 205 مرکز علمی است و از این لحاظ جایگاه بالایی در سطح کشور و بین الملل دارد، گفت: جایگاه علمی فارس باید متناسب با ظرفیت های این استان باشد.

استاندار فارس وجود دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز را از ظرفیت های مهم علمی فارس برشمرد و گفت: حدود 2 هزار استاد برجسته ملی و بین المللی در این دو دانشگاه و اساتید گرانقدری در سایر دانشگاه‌ها حضور دارند که ظرفیت قابل توجهی برای استان فراهم کرده است .

تبادار با بیان اینکه ارتباط معنادار و گسترده دانشگاه ها با دستگاه های اجرایی موجب حل بسیاری از مشکلات خواهد شد، افزود: در حوزه آب و آسیب های اجتماعی محوریت رفع این معضلات را به دانشگاه های استان واگذار کرده ام .

استاندار فارس با اشاره به ظرفیت گسترده این استان در زمینه گردشگری گفت: انتظار داریم دانشگاه پیام نور در زمینه راه اندازی رسته های مرتبط با گردشگری در استان فارس اهتمام داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: