• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-7474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس خبر داد:

واریز 2500 میلیارد ریال به حساب شهرداری و دهیاری‌های فارس

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس از توزیع 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های فارس طی 6 ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، ناصر هاشمی پنجشنبه 19 مهر در جمع خبرنگاران گفت: از مجموع 2500 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده، 1780 میلیارد ریال سهم شهرداری‌ها و 810 میلیارد ریال سهم دهیاری‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه سهم شهرداری‌های شهرستان شیراز، 851 میلیارد ریال و سهم دهیاری‌های این شهرستان 89 میلیارد ریال بوده است، گفت: 928 میلیارد ریال سهم سایر شهرداری‌ها و 719 میلیارد ریال نیز سهم سایر دهیاری‌های استان فارس بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با یادآوری اینکه بیش از 2 هزار و 199 شهرداری و دهیاری در فارس از عوارض مالیات بر ارزش افزوده سهم دارند، گفت: نرخ مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد است که از این میزان 3 درصد عوارض بوده و به شهرداری، حوزه سلامت و ورزش اختصاص می‌یابد و مابقی به خزانه دولت واریز می‌شود.

هاشمی از افزایش مشارکت مودیان مالیاتی در فارس خبر داد و گفت: واریزی به حساب استان فارس از محل مالیات بر ارزش افزوده در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

او با تاکید براینکه تلاش اداره کل امور مالیاتی بر مبنای ارائه خدمات و تسهیلات به مودیان در چارچوب قانون و در راستای اجرای عدالت مالیاتی است؛ گفت: نقش مالیات بر ارزش افزوده در توسعه اقتصاد و ایجاد زیرساخت‌ها بسیار مهم است از این رو نیازمند گسترش فرهنگ پرداخت مالیات و مشارکت مودیان مالیاتی هستیم.

هاشمی با تصریح اینکه عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده هر منطقه در همان منطقه صرف عمران و آبادانی می‌شود، گفت: تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت هر استان خواهد داشت؛ لذا توجه تمام کسانیکه مشمول پرداخت مالیات می‌شوند به همراهی و همکاری موثر بسیار اهمیت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: